Data modyfikacji:

Rockstar Games jest rozczarowane wyciekiem GTA VI. Firma wydała oświadczenie

W weekend doszło do poważnego wycieku materiałów dotyczących nowej odsłony Grand Theft Auto. Producent w pewien sposób sprawił, że opublikowane klipy wideo zostały usunięte z internetu (choć w pełni nigdzie nie będzie to możliwe), a teraz wydał również oficjalne oświadczenie, które tylko potwierdza, z jak poważnym problemem musi poradzić sobie firma.
GTA6
Jeżeli nie śledzicie na bieżąco informacji ze świata gier, to przypomnę tylko, że w ten weekend do sieci trafiło ponad dziewięćdziesiąt filmików przedstawiających fragmenty gameplayu z Grand Theft Auto VI. Za sprawą przecieków poznaliśmy kilka mechanik rozgrywki, jakie zostaną zaimplementowane do nowej odsłony serii, a także otrzymaliśmy potwierdzenie dotychczasowych plotek dotyczących głównych bohaterów i miejsca akcji GTA VI.
Paczka materiałów ważyła łącznie 3,4 GB i została udostępniona na GTAForums przez użytkownika o pseudonimie teapotuberhacker. Sprawą podobno zajmuje się już FBI, które powiązało ten temat z niedawnym włamaniem na serwery Ubery – sprawcą ataków miał być szesnastoletni Arlon. Niestety problemy firmy Rockstar Games się nie kończą, zwłaszcza, że użytkownik teapotuberhacker zdaje się szantażować dewelopera oraz wydawcę (Take 2 Interactive). Na GTAForums zamieścił wpis, z którego wynika, że chce wynegocjować umowę z twórcami GTA 6. Niewykluczone jest więc, że jest w posiadaniu kolejnych materiałów, jakimi może podzielić się z graczami.
Rockstar Games nie odpowiedziało publicznie na tę „zaczepkę”, ale za to wydało oficjalne oświadczenie, które zostało opublikowane na Twitterze. Wynika z niego, że producent jest wielce rozczarowany tym, że fani mogli zobaczyć Grand Theft Auto VI w nieukończonej, dalekiej od ideału, formie. Twórcy zapewniają, że będą w dalszym ciągu pracować nad rozwojem gry zgodnie z wcześniej ustalonym planem, żeby dostarczyć użytkownikom produkt, który może przerosnąć ich oczekiwania.
Takie zapewnienia brzmią oczywiście bardzo ładnie, lecz w rzeczywistości wyciek może w znacznym stopniu zmienić podejście do produkcji tego tytułu, co przede wszystkim odbije się na zwykłych pracownikach, a nie osobach na wyższych stanowiskach. Już teraz mówi się o tym, że studio chce zrezygnować z możliwości pracy zdalnej, żeby mieć większa kontrolę nad tworzonymi przez programistów treściami.
Zdjęcie: materiały prasowe Rockstar Games
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.