Data modyfikacji:

Resident Evil 4 Remake - demo gry już dostępne

Firma Capcom opublikowała wersję demonstracyjną gry Resident Evil 4 Remake, a więc nowej wersji klasyka sprzed blisko 20 lat. Demo zawiera specjalną wersję pamiętnego pierwszego poziomu gry, w którym główny bohater trafia do niewielkiej i odosobnionej hiszpańskiej wioski i musi przetrwać brutalny atak ze strony jej oszalałych mieszkańców. Deweloperzy liczą, że próbka rozgrywki zachęci do zakupu pełnej wersji gry, zarówno osoby, które uwielbiają oryginalną wersję Resident Evil 4, jak i fanów, którzy nie mieli do tej pory okazji pobawić się z tytułem.
Demo możemy pobrać na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, a także komputerach PC. Premiera Resident Evil 4 Remake zaplanowana została na 24 marca tego roku. Tytuł zaoferuje nie tylko kompletnie nową szatę graficzną, ale także przebudowane lokacje oraz model rozgrywki, które pozostają wierne założeniom oryginału, ale pozwalają na bardziej komfortową rozgrywkę odbiorcom przyzwyczajonym do dzisiejszych gier akcji.
W ostatnich kilku latach seria Resident Evil przeżywa prawdziwy renesans. Za punkt zwrotny należy uznać premierę jej siódmej odsłony w 2017 roku. Zaoferowała ona zupełnie świeże i zaskakujące spojrzenie na cykl, przyciągając uwagę osób, które dotychczas nie były kompletnie zainteresowane dziełami Capcomu. Z podobnym entuzjazmem i wysokimi ocenami przywitano także ósmą część z 2021 roku, a także remaki drugiej i trzeciej odsłony marki, które oryginalnie ukazały się w latach 90. na konsoli PlayStation.
Zdjęcie: mat. prasowe.