Data publikacji:

Frogwares pracuje nad remakem najlepszej gry o Sherlocku Holmesie

Ukraiński producent od wielu lat rozwija serię przygodówek z udziałem Sherlocka Holmesa, lecz nigdy wcześniej nie przygotowywał remasterów oraz remake’ów swoich starszych projektów. Tymczasem producent zdecydował się na odświeżenie kultowego Przebudzenia, czyli gry, w której najpopularniejszy detektyw świat musiał rozwiązać zagadkę tajemniczej sekty inspirowanej twórczością H.P. Lovecrafta.
Sherlock Holmes
Jestem wielkim fanem twórczości studia Frogwares, choć zdaję sobie sprawę, że ich produkcje bywają nieco toporne. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jakie produkcje ma na koncie ten deweloper, to odsyłam was do mojego przeglądu gier o Sherlocku Holmesie. Jeżeli klikniecie w ten tekst, to zauważycie, że Ukraińcy mają na koncie już dwanaście gier z udziałem mistrza dedukcji. Trzecią produkcją poświęconą tej postaci było Sherlock Holmes: The Awekened (po polsku: Przebudzenie), które zadebiutowało w 2006 roku. Okazuje się, że najnowszym projektem firmy będzie właśnie remake tego kultowego klasyka.
Sherlock Holmes: Przebudzenie było zdecydowanie najmroczniejszą przygodówką od Fragmwares, w której śledztwo prowadzone przez głównego bohatera powiązane było z tajemniczą sektą czczącą pradawne, podwodne bóstwa. Jak łatwo się domyślić, twórcy czerpali garściami z dorobku mistrza horrorów, H.P. Lovecrafta i trzeba przyznać, że efekt końcowy był fantastyczny. Oczywiście dzisiaj gra jest mocno przestarzała, dlatego remake jest tutaj jak najbardziej wskazany. Szkoda byłoby, żeby tak dobra fabuła przepadła w odmętach historii.
Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących tego projektu, łącznie z datą premiery nowego Sherlock Holmes: The Awekened oraz platformami, na jakich dostępna będzie gra. Twórcy zapewniają, że będziemy mieć do czynienia z pełnoprawnym remakem, który zaoferuje wykonaną od nowa oprawę wizualną oraz masę zmian w rozgrywce – prawdopodobnie kamera zostanie ustawiona za plecami głównego bohatera, tak jak miało to miejsce w ostatnich grach z tej serii.
Niedługo ma wystartować zbiórka na Kickstarterze, w której twórcy będą zbierać środki na dokończenie swojego projektu. Niestety prace nad grą są mocno utrudnione, ponieważ część pracowników nadal przebywa na terenie okupowanej przez rosyjskie wojska Ukrainy.
Zdjęcie: materiały prasowe Frogwares
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.