Data modyfikacji:

Quantum Break został wycofany ze sprzedaży cyfrowej

Quantum Break, gra akcji studia Remedy Entertainment (Max Payne, Control, Alan Wake), która oryginalnie ukazał się w 2016 roku, została wycofana ze sprzedaży cyfrowej na Steamie oraz w sklepie Microsoftu. Tytuł przestał być też dostępny do pobrania w ramach serwisu Game Pass. Choć tytuł nie ma dużej bazy fanów, mimo tego, że był niezwykle mocno promowany w czasie debiutu jako jeden z kilku kluczowych ekskluzywnych gier na Xboksa One, jego nagłe zniknięcie wzbudziło sporą ciekawość wśród graczy.
Według Aarona Greenberga, szefa marketingu Xboksa, Quantum Break powróci do sprzedaży i Game Passa w jeszcze bliżej niesprecyzowanym terminie. Powodem zaistniałej sytuacji są według niego wygasłe licencje, powiązane z tytułem, o których odnowienie stara się obecnie Microsoft. Nie sprecyzował jednak o jakie konkretnie problemy licencyjne chodzi i czy gra powróci do sklepów w identycznym stanie. Dla przypomnienia, kilka części Grand Theft Auto również zniknęło na jakiś czas z dystrybucji, po tym jak straciły one prawa do muzyki dostępnej w stacjach radiowych, jakich można słuchać w trakcie rozgrywki. Gry wróciły, ale deweloperzy nie przedłużyli licencji na wiele utworów zastępując je zupełnie innymi.
Problemy Quantum Break mogą być jeszcze bardziej skomplikowane, bowiem tytuł jest hybrydą, w jego skład wchodzi również serial aktorski, będący integralną częścią historii. Oznacza to, że Microsoft musi najpewniej wciąż wypłacać tantiemy aktorom oraz innym podmiotom biorącym udział w realizacji projektu. Możemy mieć więc do czynienia z perspektywą podpisania nowych kontraktów, co będzie wymagać negocjacji z wieloma stronami zainteresowanymi wyciągnięciem z umowy jak największych pieniędzy.
Zdjęcie: mat. prasowe