Data publikacji:

Premiera LEGO 2K Drive. Najważniejsze informacje o grze

Firma Visual Concepts na zlecenie 2K Games jeszcze w maju tego roku wypuści do sprzedaży nową produkcję osadzoną w uniwersum LEGO. Nie będzie to jednak kolejna gra logiczna lub platformowa, tylko pełnoprawna, rozbudowana wyścigówka z otwartym światem. Sprawdźcie, kiedy LEGO 2K Drive dokładnie trafi do sprzedaży, a także na czym dokładnie będzie polegała rozgrywka w tym dziele.
premiera lego 2k drive

Data premiery LEGO 2K Drive

Oficjalna premiera LEGO 2K Drive została zaplanowana na 19 maja 2023 roku na wszystkich planowanych platformach. Gra trafi do sprzedaży w pełnej polskiej wersji językowej (napisy i dubbing), zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Jeśli chodzi o wydanie fizyczne, to dystrybutor przygotował aż dwa warianty:
 • Standardowe wydanie LEGO 2K Drive – w tym przypadku mamy do czynienia z klasyczną pudełkową edycją, zawierającą wyłącznie płytę z grą. Aczkolwiek wersja na Nintendo Switch nie posiada kartridża, tylko klucz do pobrania produkcji studia Visual Concepts z eShopu.
 • LEGO 2K Drive Awesome Edition – droższe wydanie, które oprócz pełnej wersji gry, oferuje dostęp do kilku cyfrowych bonusów, jak nowy pojazd i nadkole oraz minifigurkę LEGO dostępną do wykorzystania w grze. Oprócz tego, w skład Awesome Edition wchodzi przepustka sezonowa Year 1 Drive Pass, której zawartość zostanie udostępniona w przyszłości.
 • Platformy, na których zagramy w LEGO 2K Drive

  Najnowsze dzieło studia Visual Concepts będzie dostępne do ogrania na komputerach osobistych, konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S), a także PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

  Tryby rozgrywki LEGO 2K Drive

  W grze studia Visual Concepts gracze otrzymają dostęp do ogromnego, otwartego świata, który mogą zwiedzać swobodnie, bez konieczności brania udziału w żadnych zawodach. Żeby jednak odblokować nowe rejony oraz dodatkową zawartość, konieczne będzie zaliczanie misji w czterech trybach rozgrywki:
 • kampania fabularna – główny tryb zabawy, w którym gracze rozpoczynają przygodę jako początkujący kierowca. Naszym zadaniem będzie doprowadzenie go do mistrzostwa i zdobycia Sky Cup Trophy. Wraz z wygranymi zawodami gracze będą awansować w rankingu, aż staną w szranki z legendarnym Shadow Z,
 • tryb pucharowy – każdy biom krainy określanej mianem Bricklandia ma posiadać własne opcjonalne rozgrywki pucharowe, w których gracze biorą udział w kilku punktowanych zawodach. Postać z największą liczbą punktów wygrywa,
 • wyścigi – pojedyncze zawody, które można aktywować w dowolnym momencie, wybierając spośród dostępnych map i ustawiając inne parametry rozgrywki wedle swoich umiejętności i preferencji,
 • minigry – rodzaj wyzwań niepolegających na jak najszybszym dojechaniu do mety. W LEGO 2K Drive pojawi się kilka rodzajów minigier, w których trzeba będzie np. niszczyć fale wrogich robotów lub ratować mieszkańców miasteczka.
 • Zobaczcie oficjalny zwiastun LEGO 2K Drive, który po części prezentuje tryby rozgrywki, jakie dostępne będą w grze w dniu premiery:

  Tryby wieloosobowe w LEGO 2k Drive

  Oczywiście rozgrywka w LEGO 2K Drive została zaprojektowana w taki sposób, aby samotni gracze mogli bez problemu wziąć udział w kampanii fabularnej i dodatkowych trybach zabawy. Twórcy postanowili ponadto dodać tryb lokalnej kooperacji oraz rozgrywki sieciowe online. Co ciekawe podczas grania na jednej konsoli, użytkownicy mogą w taki sposób ukończyć wspólnie wszystkie zawody z trybu fabularnego.
  Twórcy opracowali też sieciowe rozgrywki dla znajomych, którzy mogą dołączyć do trybu Shared World dla maksymalnie sześciu użytkowników. W tym przypadku zabawa polega na stworzeniu własnej drużyny i wspólnym ściganiu się po rozległych terenach Bricklandii, rywalizując z innymi zespołami. W grze pojawi się także możliwość dołączenia do losowych zawodów z obcymi graczami.
  Bardzo ważną informacją jest to, że LEGO 2K Drive zaoferuje rozgrywki międzyplatformowe. Oznacza to, że osoby posiadające wersję na PlayStation 5 mogą przystąpić do wspólnej zabawy ze znajomymi grającymi na Xbox One lub komputerze osobistym (Steam, Epic Games Store). Niestety wersja na Nintendo Switch pozbawiona jest tej funkcji.

  Projektowanie pojazdów w LEGO 2K Drive

  Studio Visual Concepts chce w pełni wykorzystać potencjał klocków LEGO, dlatego w grze pojawi się możliwość budowania własnych konstrukcji w garażu. Gracze będą mogli stworzyć wymarzony pojazd wyścigowy, wykorzystując do tego celu setki klocków, które zostaną podzielone na kilka rodzajów i kategorii.
  Wraz z postępami w rozgrywce, mamy odblokowywać dodatkowe klocki, które dadzą nam większe pole do popisu w kwestii projektowania pojazdów. Gra zaoferuje dostęp do motywów i konstrukcji z takich marek, jak Ninjago, Star Wars, Batman, Minecraft, Marvel Super Heroes, DC Super Heroes, LEGO City, LEGO Friends oraz wielu innych.

  Przepustka sezonowa LEGO 2K Drive – jak gra będzie rozwijana po premierze?

  Osoby, które zdecydują się na kupno wersji Awesome Edition lub oddzielnie zapłacą za Year 1 Drive Pass mogą liczyć na roczne popremierowe wsparcie ze strony twórców. Producent zapowiedział, że LEGO 2K Drive otrzyma całą masę dodatkowych wyzwań, nowe nagrody do odblokowania oraz aż sto poziomów, jakie nie będą dostępne w podstawowej wersji gry. Zawartość przepustki zostanie podzielona na cztery sezony – pierwszy zadebiutuje już w czerwcu tego roku, drugi pojawi się na jesieni, natomiast trzeci i czwarty wystartują odpowiednio zimą 2023 roku i wiosną 2024 roku.
  Zdjęcie: materiały prasowe Visual Concepts
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.