Data modyfikacji:

Premiera Gran Turismo 7 na PC? Jest na to szansa!

Grant Turismo to popularna marka gier wyścigowych, która od zawsze dostępna była wyłącznie na konsolach sygnowanych logiem PlayStation. Tymczasem okazuje się, że twórcy najnowszej odsłony biorą pod uwagę przygotowanie wersji dedykowanej komputerom osobistym. Co jednak stoi im na przeszkodzie?
gran turismo 7
Aktualnie w Monako rozgrywają się mistrzostwa Gran Turismo World Finals, w trakcie których gracze z całego świata rywalizują się sobą w najnowszej odsłonie Gran Turismo. Na miejscu nie mogło oczywiście zabraknąć redakcji GTPlanet, która od dawna przygotowuje materiały poświęcone tej kultowej marce gier wyścigowych. W trakcie imprezy jednemu z redaktorów udało się porozmawiać z Kazunorim Yamauchim odnośnie przyszłości serii. Oczywiści szef studia Polyphony Digital został zapytany o to, czy producent planuje wypuścić swoją grę również na komputerach osobistych.
Yamauchi odpowiedział, że jak najbardziej tak, lecz przeniesienie Gran Turismo 7 na pecety mogłoby być kłopotliwe ze względu na ograniczenia technologiczne komputerów. Nie każdy z graczy posiada najlepszy sprzęt, a twórcom zależy na tym, żeby użytkownicy mogli cieszyć się rozgrywką na ustalonych przez nich zasadach – zwłaszcza, że produkcja kładzie duży nacisk na rozgrywki e-sportowe. Szef Polyphony Digital wyjaśnił to w następujący sposób:
„Gran Turismo to bardzo dopracowany tytuł. […] Niewiele jest platform, na których można uruchomić grę w natywnej rozdzielczości 4K i przy sześćdziesięciu klatkach na sekundę, więc jednym ze sposobów, w jaki to umożliwiamy jest zawężenie platform. Nie jest to łatwy temat, ale oczywiście przyglądamy się temu i rozważamy.”
Jak widać, Japończycy są otwarci na nowe urządzenia, lecz najpierw muszą się do tego odpowiednio przygotować. Oznacza to, że nawet jeśli Gran Turismo 7 miałoby trafić na PC, to z pewnością nie nastąpi to zbyt szybko. Do tego należy pamiętać, że Polyphony Digital dosyć wolno i dokładnie pracuje nad swoimi dziełami, co nie ułatwia sprawy. Chyba, że komputerowym portem zająłby się inny deweloper należący do Sony Computer Entertainment.
Przypominam, że Gran Turismo 7 zadebiutowało 4 marca bieżącego roku. Produkcja dostępna jest na ten moment wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Jeżeli jesteście ciekawi mojej opinii o tym tytule, to zapraszam was do przeczytania recenzji Gran Turismo 7.
Zdjęcie: materiały prasowe Polyphony Digital
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.