Data modyfikacji:

Według plotek Sony ma pracować nad PlayStation 5 Pro

playstation
Raport opublikowany przez serwis Insider Gaming, oparty na informacjach dostarczony przez anonimowego informatora, wskazuje na to, że Sony pracuje w tej chwili nad PlayStation 5 Pro. Konsola, podobnie jak PlayStation 4 Pro, ma posiadać mocniejsze podzespoły i oferować skok wydajnościowy w porównaniu do podstawowego modelu PS5. Jak duża będzie to różnica nie jest jednak jasne, wiemy jednak, że producent chce poprawić jakość ray tracingu w grach na swojej platformie. Jeżeli wierzyć tym rewelacjom, konsola powinna trafić na półki sklepowe pod koniec 2024 roku.
Plotki na temat PlayStation 5 Pro łączą się ze wcześniejszymi pogłoskami na temat nowej i mniejszej wersji PS5, wyposażonej w odczepiany napęd Blu-ray, która będzie tańsza w produkcji. Być może więc w tym samym czasie, co nowe PS5, do sprzedaży wprowadzony zostanie odświeżony model podstawowej wersji systemu, posiadając ten sam design co edycja pro.
Oczywiście do informacji tych trzeba podchodzić z rezerwą. Jeżeli Sony rzeczywiście przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych konsol w przeciągu najbliższego roku z pewnością pojawi się więcej przecieków, bowiem firma zacznie przygotowywać linie produkcyjne oraz podpisywać kontrakty z podwykonawcami. Dodajmy, że prawie wszyscy spodziewali się, że gigant zacznie prace nad wersjami slim PS5, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich konsol PlayStation. Wiele osób podważa jednak sens wprowadzenia na rynek jeszcze droższego modelu PS5 Pro, bowiem wciąż istnieje niewiele gier, korzystających w pełni z mocy podstawowej wersji systemu.
Zdjęcie: mat. prasowe.