Data modyfikacji:

Zamieszania z pecetową premierą Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei ciąg dalszy

Posiadacze komputerów osobistych przez wiele miesięcy myśleli, że już w tym miesiącu przyjdzie im zapoznać się z przygodami Nathana Drake’a. Niestety tak się nie stało, ponieważ Sony tak naprawdę nigdy nie potwierdziło, kiedy Uncharted zadebiutuje na pecetach. Do sieci trafiły kolejne przesłanki, kiedy możemy spodziewać się premiery Kolekcji Dziedzictwo Złodziei.
uncharted
O tym, że Sony zleciło firmie Iron Galaxy Studios przeportowanie dwóch ostatnich odsłon Uncharted (Kres Złodzieja i Zaginione Dziedzictwo) na komputery osobiste, wiedzieliśmy już od samego początku, kiedy wydawca zapowiedział premierę wersji konsolowej Kolekcji Dziedzictwo Złodziei. Podczas PlayStation Showcase 2021 byliśmy jednak świadkami prezentacji edycji dedykowanej PlayStation 5, natomiast na końcu zwiastuna pojawiła się informacja, że gra trafi też na PC w 2022 roku.
Twórcy nigdy nie zdradzili oficjalnie, kiedy tytuł mógłby pojawić się na pecetach, ale nie przeszkadzało to Epic Games umieszczenie w swoim sklepie informacji, że Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei pojawi się na PC 20 czerwca br. Sony nie zdementowało tej wiadomości, dlatego wszyscy założyli, że jest ona prawdziwa – niestety okazało się, że nie…
Kiedy w takim razie możemy spodziewać się wizyty Nathana Drake’a na kompach? Nie wiadomo, ponieważ producent i wydawca w dalszym ciągu milczą. Jednakże tym razem z „pomocą” przychodzi serwis SteamDB, będący swoistą bazą danych sklepu Valve, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze informacji dotyczące gier znajdujących się na tej platformie. Na karcie produktu Uncharted: Legacy of Thieves Collection najpierw zmieniono status premiery na 19 października 2022 roku, ale dosyć szybko zaktualizowano go na 30 grudnia tego samego roku
Aktualnie zrezygnowano z podania konkretnej daty, zaznaczając wyłącznie, że produkcja trafi do sprzedaży w 2022 roku. Niewykluczone więc, że wcześniej podane daty były trafione. No chyba, że Sony szykuje dla nas niespodziankę i gra zadebiutuje jeszcze tego lata? Zobaczymy.
A czy w ogóle warto czekać na tę kompilację dwóch gier Uncharted na PC? Zdecydowanie tak! Posiadacze konsol PlayStation 5 już 28 stycznia 2022 roku mogli się przekonać, jak wygląda ich ukochana marka w standardach 9. generacji konsol. Twórcy nie wprowadzali zmian w gameplayu, ale za to zadbali o bardzo płynną rozgrywkę w sześćdziesięciu klatkach na sekundę oraz jeszcze lepszą oprawę wizualną w rozdzielczości 4K. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym tytule, to odsyłam was do mojej recenzji Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei.
Zdjęcie: materiały prasowe Sony Interactive Entertainment