Data modyfikacji:

Nowe informacje o grze fantasy od polskiego Techlandu

W ubiegłym roku, przedstawiciele polskiego studia Techland, znanego dzięki serii Dying Light i pierwszej odsłonie Dead Island, potwierdzili, że zespół pracuje nad nowym projektem fantasy. Teraz twórcy nie tylko opublikowali pierwszą grafikę koncepcyjną produkcji, ale zdradzili także kilka szczegółów na jej temat. Nienazwana jeszcze gra będzie RPG akcji z dużym i otwartym światem. Polacy zapewniają, że budżet projektu oraz jego skala będzie porównywalna z innymi hitami z gatunku, należącymi do segmentu AAA, stworzonych przez znanych zachodnich deweloperów, takich jak Bethesda czy Bioware.
Jeżeli chodzi o opublikowaną ilustrację, nie jesteśmy na razie w stanie wyciągnąć z niej zbyt dużo, bez odpowiedniego kontekstu. świat gry zdaje się inspirowany azjatycką kulturą, choć może być to tylko jeden z potencjalnie wielu regionów, które zwiedzimy w trakcie przygody.
Deweloperzy podkreślają też, że ogromną rolę w przygodzie odgrywać będzie jej historia oraz postaci, jakie napotkamy na swojej drodze. Tu przed autorami stoi spore wyzwanie, bowiem tytuły Techlandu do tej pory specjalnie nie zaskakiwały oraz nie imponowały pod tym względem.
Gdy mowa o modelu rozgrywki, studio chce rozbudować i dopracować elementy, z którymi zdobyło doświadczenie w ostatnich latach. Jest to między innymi zabawa z perspektywy pierwszej osoby, parkourowa eksploracja lokacji, craftingu broni oraz nacisk na walkę wręcz. Wszystkie wymienione systemy da się bardzo łatwo przenieść do typowego świata fantasy. Można spodziewać się też, że tytuł zaoferuje graczom możliwość kooperacyjnej zabawy multiplayer, tak jak ma to miejsce w serii Dying Light.
Zdjęcie: mat. prasowe