Data publikacji:

Pogłoski o nowej grze z serii Alone in the Dark

Seria Alone in the Dark, której pierwsza część była prekursorem współczesnych survival horrorów, jest od wielu lat jest kompletnie uśpiona, ale niedługo może się to zmienić. Jeden z branżowych informatorów, który cieszy się świetną opinią i nieraz przedstawiał szczegóły na temat niezapowiedzianych jeszcze gier, zasugerował, że nowa produkcja spod szyldu Alone in the Dark jest w drodze, cytując jedną z kwestii wypowiadanych przez bohatera cyklu.
Ostatnia znacząca gra z serii zadebiutowała na pecetach i konsolach Xbox 360, Wii oraz PlayStation 3 w odległym 2008 roku. W 2015 roku ukazała się też sieciowa strzelanka kooperacyjna Alone in the Dark: Illumination, która jednak, poza nazwą, miała niewiele wspólnego z marką i jej korzeniami tkwiącymi w horrorze, za co była zgodnie krytykowana zarówno przez fanów, jak i recenzentów.
Obecnie prawami do cyklu Alone in th Dark dysponuje w całości firma THQ Nordic, która stała się ich właścicielem zaledwie cztery lata temu. Spółka bardzo intensywnie inwestuje w różnego typu projekty. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie survival horrorami, jest całkiem prawdopodobne, że któreś z należących do niej studiów deweloperskich planuje reboot serii.
Zdjęcie: mat. prasowe