Data modyfikacji:

Niedługo poznamy szczegóły DLC do Far Cry 6

Ubisoft opublikował tajemniczego tweeta, z którego wynika, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli być świadkami oficjalnej zapowiedzi kolejnego rozszerzenia do Far Cry 6, o jakim wcześniej nie było mowy. Czy wiemy już coś teraz odnośnie nowego DLC? Trochę tak…
Far Cry 6
Szósta odsłona Far Cry’a spotkała się z bardzo mieszanym odbiorem wśród recenzentów z całego świata. Dzieło Ubisoftu może „pochwalić się” średnią ocen na poziomie 73/100 w serwisie Metacritic. Oczywiście nie jest to niesamowicie zły wynik, jednakże po grach z segmentu AAA oczekuje się znacznie więcej. Ja właściwie mogę się pod tym podpisać – gra ma swoje problemy i bywa nieco wtórna, ale koniec końców, nie żałuję czasu, jaki przy niej spędziłem. Zresztą, zapraszam was do przeczytania mojej recenzji Far Cry 6, jeśli chcecie poznać moją opinię.
Nawet jeśli o tej produkcji nie pisano w samych superlatywach, to i tak nie przeszkadza do producentowi do przygotowania kolejnego rozszerzenia fabularnego. Kolejnego, ponieważ już wcześniej do sprzedaży (w ramach przepustki sezonowej) trafiły trzy dodatki, w których mogliśmy wcielić się w antagonistów z poprzednich odsłon – chodzi o Josepha, Pagana oraz Vaasa. Ubisoft nie powiedział ostatniego słowa i od jakiegoś czasu pracuje nad jeszcze jednym DLC, który będzie nosił tajemniczą nazwę Lost Between Worlds.
Na razie nie znamy szczegółów tego rozszerzenia, ale jego tytuł oraz krótki teaser opublikowany na Twitterze może sugerować, że będziemy mieli do czynienia z czymś w rodzaju wymiarów pomiędzy światami. Czyżbyśmy mogli przechodzić do lokacji z innych gier z serii Far Cry? Tematyka multiwersów aktualnie jest bardzo na topie, więc takie rozwiązanie nie byłoby zaskoczeniem. Na szczęście konkrety poznamy już jutro, ponieważ Ubisoft zaplanował specjalny pokaz na 29 listopada. Prezentacja odbędzie się o godzinie 19:00 (czasu polskiego) i będzie można obejrzeć ją na Twitchu.
Przypominam, że szósta odsłona Far Cry trafiła do sprzedaży 7 października 2021 roku. Dzieło Francuzów dostępne jest na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Grę w edycji pudełkowej znajdziecie m.in. na Ceneo.pl.
Zdjęcie: materiały prasowe Ubisoft
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.