Data publikacji:

Microsoft: Seria Call of Duty nie byłaby dochodowa, gdyby pozostała tylko na PC i Xboksie

Microsoft stwierdził jednoznacznie, że po fuzji z Activision nie ma, wbrew obawom wielu fanów, a także branżowych obserwatorów, planów wstrzymania publikacji głównych odsłon serii call of Duty na konkurencyjnych platformach sprzętowych. Chodzi tutaj oczywiście głównie o konsole PlayStation. Według firmy, tak mocne ograniczenie liczby potencjalnych graczy sprawi, że marka przestanie być dochodowa, a jej kolejne części przestaną przynosić zyski wydawcy.
Oświadczenie to jest częścią jednego z wielu dokumentów i raportów, które Microsoft oraz Activision przedstawiają instytucjom USA i innych krajów, badających wpływ fuzji obu gigantów na przyszłość branży elektronicznej rozrywki oraz jej konkurencyjność. Stanowi też bezpośrednią odpowiedź na oskarżenia Sony, które twierdzi, że Microsoft potencjalnie odetnie systemy producenta od niezwykle dochodowej marki.
Microsoft podkreśla, że w przeciwieństwie do Sony, jego obecna strategia biznesowe nie skupia się na ekskluzywnych tytułach na konkretne platformy sprzętowe. Dzięki usłudze Game Passowi spółce ma być obecnie obojętne, czy konsumenci grają na urządzeniach mobilnych, w chmurze, na PC, albo na Xboksach.
Zdjęcie: mat. prasowe