Data modyfikacji:

Nadchodzi konsolowa wersja Anno 1800! Jest data premiery i zwiastun

Ubisoft oficjalnie potwierdził, że ostatnia odsłona popularnego cyklu Anno za jakiś czas zostanie udostępniona na konsolach nowej generacji. Producent przygotował z tej okazji zwiastun, który ma na celu pokazanie, jak będzie wyglądał gameplay przy obsłudze kontrolerem.
Anno 1800
Studio Ubisoft Blue Byte to kolejny deweloper, który chce pokazać, że granie na konsolach w gry strategiczne jest jak najbardziej możliwe. Cieszy również fakt, że do udowodnienia tej tezy wybrano Anno 1800, czyli jedną z ciekawszych strategii ekonomicznych ostatnich lat. Oryginalna wersja pecetowa zadebiutowała 16 kwietnia 2019 roku, natomiast konsolowa edycja trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku – dokładnie 16 marca.
Twórcy doszli jednak do wniosku, że ich produkcja potrzebuje znacznie większej mocy obliczeniowej, niż mogłyby zaoferować ją konsole poprzedniej generacji. Dlatego też posiadacze Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One będą musieli obejść się smakiem. Oficjalnie Anno 1800: Console Edition powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Deweloper opublikował również krótki zwiastun, z którego możemy dowiedzieć się, o co w ogóle chodzi w tym tytule, a także, czego możemy spodziewać się po sterowaniu. Jedynym sensowym rozwiązaniem w tym przypadku było przygotowanie kołowego interfejsu, z którego mamy wybierać pożądane przez nas funkcje. Oczywiście jego praktyczność oraz czytelność będziemy mogli ocenić dopiero po premierze grze. Jako miłośnik serii Anno z niecierpliwością czekam, aż sprawdzę ten tytuł na nowej platformie.
Na ten moment twórcy nie zdradzili, czy konsolowa edycja doczeka się jakiejś dodatkowej zawartości. Skoro Ubisoft się tym nie pochwalił, to prawdopodobnie nie. Wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X|S nie będzie też remasterem z poprawioną grafiką, tylko klasycznym portem na nowe urządzenia. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym tytule, to odsyłam was do naszej recenzji Anno 1800, która powstała w oparciu o wersję na komputery osobiste.
Zdjęcie: materiały prasowe Ubisoft Blue Byte
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.