Data modyfikacji:

Brutalny gameplay z Evil West. Nadchodzi kolejny hit z Polski?

Półtora roku temu polskie studio Flying Wild Hog poinformowało, że pracuje nad nową autorską produkcją, która ma nas zabrać w podróż na Dziki Zachód – ale nie taki standardowy, tylko z magią, potworami i krwiożerczymi wampirami. Producent do tej pory dosyć oszczędnie reklamował swoje dzieło, ale w końcu do sieci trafił pokaźny zapis rozgrywki Evil West.
Flying Wild Hog to ciekawy rodzimy producent, który ma na swoim koncie kilka interesujących tytułów. Jeżeli jesteście fanami twórczości warszawskiego studia, to macie powody do radości, ponieważ w tym roku zadebiutują (lub już zadebiutowały) aż trzy dzieła od tego dewelopera. Mowa oczywiście o takich projektach, jak pierwszoosobowej strzelance Shadow Warrior 3, przygodowej grze akcji Trek to Yomi oraz niewydanym jeszcze horrorowym westernie Evil West.
Do premiery produkcji zostało już niewiele czasu, dlatego twórcy w końcu zaczynają ujawniać coraz więcej szczegółów dotyczących swojego najnowszego dzieła. Na youtubowym kanale serwisu IGN opublikowano dziesięciominutowy gameplay, dzięki któremu w końcu możemy przyjrzeć się bliżej temu, jak wygląda eksploracja świata gry, czym charakteryzuje się system walki oraz w jaki sposób będzie można udoskonalać umiejętności głównego bohatera. Zresztą, przekonajcie się sami:
Co prawda powyższe fragmenty rozgrywki sugerują delikatnie, że nie będzie to produkcja najwyższych lotów (czuć tutaj lekką drętwotę i problemy z SI wroga), ale zdecydowanie bardziej wolę ciekawego średniaka, niż nudną produkcję z segmentu AAA, która jedyne co ma do zaoferowania to piękną oprawę wizualną.
Podoba mi się to, że Flying Wild Hog cały czas próbuje nowych rozwiązań i nie zamyka się wyłącznie na jeden gatunek. Tutaj mamy bowiem do czynienia z trzecioosobową strzelanką z intrygującym systemem walki, przywodzącym na myśl God of Wara z 2018 roku.
Data premiery Evil West została zaplanowana na 20 września 2022 roku. Produkcja tworzona jest jako tytuł multiplatformowy co oznacza, że zagramy w nią na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Flying Wild Hog