Data publikacji:

Gameplay RoboCop: Rogue City – za grę odpowiada polskie studio!

Rodzime studio Teyon nareszcie odsłoniło kolejne karty, dzięki czemu mogliśmy bliżej przyjrzeć się rozgrywce z nadchodzącej produkcji bazującej na filmach z serii „RoboCop”. W materiale zawarto również informację odnośnie potencjalnej daty premiery, która jest zaplanowana jeszcze na ten rok.
RoboCop
Firma Teyon na początku swojej kariery zajmowała się produkcją wątpliwej jakości, niskobudżetowych strzelanek, o których raczej nie warto wspominać. W 2014 roku miał pojawić się przełom, kiedy polski deweloper wypuścił do sprzedaży grę Rambo: The Video Game. Niestety wszyscy fani filmów z udziałem tego bohatera oraz miłośnicy shooterów z pewnością chcieliby wymazać ten projekt ze swojej pamięci. Nic nie wskazywało na to, że producent zyska uznanie wśród graczy, aż tu nagle w 2019 roku zadebiutował Terminator: Resistance.
Co prawda w dalszym ciągu mieliśmy do czynienia z produkcją z segmentu AA, lecz zrealizowaną na bardzo wysokim poziomie. Teyon doskonale poradził sobie z materiałem źródłowym, oddając jego klimat, co dodatkowo zostało spotęgowane przy okazji premiery rozszerzenia Annihilation Line. Bardzo miło wspominam swoją przygodę z tym dziełem, o czym zresztą nie omieszkałem napisać w recenzji Terminator: Resistance – Enhanced.
W związku z tym polski zespół ma u mnie bardzo duży kredyt zaufania i wszystko wskazuje na to, że ich kolejny projekt również ma szansę odnieść sukces. Do takich wniosków można dojść po obejrzeniu rozgrywki RoboCop: Rogue City:
Prawda, że wygląda to naprawdę dobrze? Jasne, znowu widać, że nie operuję przeogromnym budżetem, ale i tak oprawa graficzna i gameplay wydają się być dobrze zrealizowane. Czuć tutaj nawet klimat Cyberpunka 2077, więc z pewnością oba tytuły będą ze sobą regularnie porównywane. Tylko kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Warto dodać, że RoboCop: Rogue City również może pochwalić się gwiazdorską obsadą, ponieważ głosu głównemu bohaterowi udzielił Peter Weller, który wcielił się w tytułową postać już w kultowym filmie Paula Verhoevena i jego kontynuacjach.
Jeśli natomiast chodzi o fabułę, to tutaj raczej nie spodziewajmy się czegoś wyjątkowego. Twórcy przedstawiają zarys historii w taki sposób:
Witamy w Detroit; przestępczość szerzy się, gdy miasto leży na skraju ruiny, ludzie walczą o resztki, podczas gdy inni prowadzą ekstrawaganckie życie w luksusie. Kontrola nad Departamentem Policji w Detroit zostaje przekazana korporacji Omni Consumer Products w celu przywrócenia porządku. Jesteś rozwiązaniem problemu, RoboCopem, cyborgiem, którego zadaniem jest ochrona miasta.
Na koniec materiału filmowego umieszczono również informację, że premiera RoboCop: Rogue City odbędzie się we wrześniu bieżącego roku. Dokładny termin nie został ujawniony. W grę zagramy na komputerach osobistych, Nintendo Switch oraz konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Teyon
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.