Data modyfikacji:

Dying Light 2 - darmowy dodatek fabularny w aktualizacji 1.6

Od premiery drugiej odsłony Dying Light minęło już kilka miesięcy, ale Techland w dalszym ciągu wspiera swoje dzieło darmową zawartością. Właśnie zadebiutował kolejny patch, który wprowadził do produkcji kilka nowości, w tym kolejną misję fabularną skupiającą się na nowej Agentce.
dying light 2 fabularny dodatek DLC
Jeżeli w dalszym ciągu gracie w Dying Light 2, to właśnie otrzymaliście kolejny powód, żeby jeszcze nie odinstalować gry z dysku konsoli lub komputera. Techland wypuścił rozbudowaną aktualizację 1.6, której największą nowością jest wprowadzenie misji fabularnych wchodzących w skład historii „Chapter 2: A Huntress and a Hug”.
W drugim rozdziale poznajemy niejaką Shen Xiu, której głównym celem jest rozprawienie się w niejaką Wiedźmą oraz jej Siewcami Zarazy. Po zakończeniu zadania gracze otrzymają dostęp do nowych broni dystansowych (kuszy łowcy oraz łuku balisty) oraz broni białej, określanej mianem łomotacza.
Poza tym, patch 1.6 wprowadził zupełnie nowe rodzaje przeciwników, z czego najpotężniejszym jest Wiedźma, która ma być o wiele groźniejszą odmianą Banshee. Z kolei Siewcy Zarazy są  zainfekowanymi ludźmi, wypuszczającymi po swojej śmierci toksyczną mgłę, zamieniającą zdrowe osobniki w Zarażonych. Aktualizacja zaimplementowała również dodatkowe serie wyzwań, dające dostęp do nowych nagród. Oprócz tego można zdobyć nowe pakiety, schematy i wyposażenie u Agenta Harpera.
Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy wprowadzający do fabuły darmowego rozszerzenia do Dying Light 2:
Przypominam, że premiera drugiej odsłony serii Dying Light zadebiutowała 4 lutego bieżącego roku. Produkcja została udostępniona na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W przyszłości do sprzedaży trafi też wersja cloud na Nintendo Switch, która ma wykorzystywać technologię gry w chmurze. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, dlaczego warto zagrać w ten tytuł, to odsyłam was do mojej recenzji Dying Light 2.
Zdjęcie: materiały prasowe Techlandu
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.