Data modyfikacji:

Dodatek do Dying Light 2 zalicza obsuwę

Kilka dni temu druga odsłona Dying Light otrzymała nową aktualizacja, która wprowadziła do gry dodatkowe misje fabularne. Prawdziwa gratka dla miłośników tej produkcji miała jednak nastąpić 13 października, ponieważ na ten dzień została pierwotnie zaplanowana premiera dużego rozszerzenia Bloody Ties. Niestety producent poinformował, że premiera DLC odbędzie się w późniejszym terminie, ale na szczęście nie będzie on zbyt odległy. Produkcja w dalszym ciągu zadebiutuje jeszcze w tym roku.
dying light
Zaliczyliście już wszystkie misje i wyzwania z Chapter 2: A Huntress and a Hag, które zostały dodane bez dodatkowych opłat w aktualizacji 1.6 i czekacie na premierę Bloody Ties? Niestety, ale musicie uzbroić się w cierpliwość, bo Techland był zmuszony do przesunięcia daty premiery pierwszego dużego (a zarazem płatnego) rozszerzenia do Dying Light 2. Twórcy poinformowali o tym za pomocą Twittera, argumentując swoją decyzję chęcią wyeliminowania jak największej liczby bugów oraz doszlifowania rozszerzenia, żeby w pełni spełniło oczekiwania fanów.
Początkowo dodatek miał być dostępny do pobrania 13 października tego roku, lecz aktualna data premiery Dying Light 2: Bloody Ties została ustalona na 10 listopada 2022 r. Jak widać przesunięcie jest stosunkowo niewielkie, co może sugerować, że twórcy mają już w pełni przygotowane rozszerzenie, tylko faktycznie potrzebują paru dodatkowych dni, żeby sprawdzić, jak będzie działało na wszystkich platformach. A przypominam, że DLC zostanie udostępnione na tych samych platformach, co podstawowa wersja gry - mowa oczywiście o komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
W Dying Light 2: Bloody Ties gracze trafią do starego budynku miejscowej opery, która została przerobiona na ogromną arenę. Główny bohater będzie musiał wziąć udział w szeregu mniej lub bardziej skomplikowanych pojedynków z oponentami, żeby wskoczyć na szczyt tabelki, a przy okazji wywalczyć sobie wolność. Nacisk położony zostanie przede wszystkim na kolejne pojedynki, lecz Bloody Ties zaoferuje także wątki fabularne, która mają odkrywać mroczne sekrety tego miejsca. Zobaczcie zwiastun, którym twórcy podzielili się podczas tegorocznych targów Gamescom:
Zdjęcie: materiały prasowe Techland
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.