Data modyfikacji:

Karl Fairburne trafia do Marsylii w pierwszym DLC do Sniper Elite 5

Od premiery najnowszej odsłony Sniper Elite minęły zaledwie dwa miesiące, ale studio Rebellion nie zrobiło sobie przerwy od wspierania tego tytułu. Producent wypuścił właśnie do sprzedaży nowy dodatek fabularny, który zabiera głównego bohatera na nową, niebezpieczną misję. Jednocześnie zadebiutowało też darmowe DLC do trybu multiplayer. Poznajcie szczegóły.
sniper elite 5
Jestem wielkim fanem serii Sniper Elite, dlatego cieszy mnie to, że twórcy cały czas chcą rozwijać tę markę. Piąta odsłona sprawiła mi dużo przyjemności, lecz nie będę w tym miejscu tracił czasu na ponowne rozpływanie się nad tym tytułem – zamiast tego odsyłam was do mojej recenzji Sniper Elite 5. W tym miejscu chciałbym jednak poinformować was, że już teraz możecie stać się posiadaczami nowego fabularnego rozszerzenia. Dodatek można kupić oddzielnie w cyfrowej wersji (jego cena to 69,99 zł) lub decydując się na kupno pudełkowej edycji Deluxe, zawierającej dostęp do przepustki sezonowej. Oczywiście grę kupicie na Ceneo.pl.
W pierwszym dużym rozszerzeniu do Sniper Elite 5 otrzymaliśmy rozbudowaną misję Landing Force, w której Karl Fairburne zostaje wysłany na wyspę u wybrzeży Marsylii, gdzie naziści wybudowali potężną baterię bojową. Zadaniem głównego bohatera jest oczywiście zabicie kilku kluczowych celów oraz całkowite zniszczenie placówki. Do zaliczenia zadania protagonista otrzyma nowy karabinek D.L., który jest w stanie generować hałas poniżej bariery dźwięku, lecz jego szybkostrzelność jest przy tym bardzo mała. W bardziej gorących sytuacjach będzie można natomiast skorzystać z szybkostrzelnego pistoletu maszynowego PPSH.
Jeśli natomiast nie interesują was nowe misje fabularne lub nie chcecie dopłacać do tytułu, za który już wcześniej zapłaciliście, to i tak mam dla was dobrą wiadomość. Wraz z Landing Force, piąta część Sniper Elite została zasilona darmową mapą do trybu wieloosobowego. Jak sama nazwa wskazuje, w „Zalanej Wiosce” gracze nie tylko walczą o przetrwanie w starciach z innymi użytkownikami, ale muszą także borykać się z problemami wynikającymi z powodzi. Prezentację obu dodatków znajdziecie na poniższym zwiastunie Sniper Elite 5:
Przypominam, że najnowsze przygody amerykańskiego snajpera trafiły do sprzedaży 26 maja bieżącego roku. Studio Rebellion zdecydowało się na wypuszczenie swojego dzieła na większości funkcjonujących platform, z wyłączeniem Nintendo Switch. Oznacza to, że w Sniper Elite 5 można zagrać na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. DLC dostępne jest na wszystkich urządzeniach.
Zdjęcie: materiały prasowe Rebellion
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.