Data modyfikacji:

Deskorolkowy symulator skate. od EA będzie działał w modelu free-to-play

Skate., a więc długo oczekiwany reboot popularnej niegdyś kilkuczęściowej serii symulatorów deskorolki, będzie grą działającą w modelu free-to-play. Wiadomość taką przekazali deweloperzy tytułu ze studia Full Circle oraz wydawca firma Electronic Arts. Produkcja ma być rozwijana w formacie gry-usługi, która będzie zarabiać na mikrotransakcjach. Twórcy zapewniają, że planują zapewnić bardzo długie wsparcie dla gry, oferując regularne aktualizację z nową zwartością.
Full Circle gwarantuje też, że w skate. nie uświadczymy znienawidzonych loot boksów. Gracze nie będą też musieli martwić się o płatny dostęp do poszczególnych plansz, a osoby decydujące się na zakup kosmetycznych dodatków, ewentualnych przepustek sezonowych itd. nie mają zyskiwać bezpośredniej przewagi w rozgrywce nad niepłacącymi fanami. Ich skaterzy nie będą więc poruszać się szybciej lub wyżej skakać.
Autorzy nie chcieli na razie podać nawet przybliżonej daty premiery skate., ale zapowiedzieli, że ich dzieło pojawi się na jak największej liczbie możliwych platform sprzętowych (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series), pozwalając na swobodną zabawę na różnych urządzeniach, przy wykorzystaniu tego samego konta użytkownika.