Data modyfikacji:

Poznaliśmy datę premiery Redfall - jest też nowy gameplay

Microsoft jak powiedział, tak zrobił. Podczas prezentacji Developer_Direct otrzymaliśmy nowe fragmenty rozgrywki Redfall, a także w końcu dowiedzieliśmy się, kiedy najnowsze dzieło studia Arkane trafi do sprzedaży. W tym samym czasie do sieci trafiła także informacja odnośnie wymagań sprzętowych gry, które dla wielu graczy mogą okazać się zbyt wysokie.
Redfall
Choć studio Arkane znane jest z produkowania gier na najwyższym poziomie, to jednak zapowiedź Redfalla nie spotkała się ze zbyt dobrym przyjęciem. Może dlatego, że najnowsze dzieło francuskiego dewelopera prezentuje się zbyt generycznie – a przynajmniej za mało oryginalnie, jak na możliwości tego studia.
W końcu to ta ekipa odpowiada za bardzo kreatywną serię Dishonored, nową wersję Prey’a i zakręconego Deathloopa. Możliwe, że kryje się w tym coś więcej, ale z ostateczną oceną musimy wstrzymać się do premiery Redfalla. Z najnowszych informacji wynika, że produkcja zadebiutuje 2 maja bieżącego roku.
W trakcie konferencji Developer_Driect zorganizowanej przez Microsoft i Bethesdę, ujawniono również kolejne fragmenty gameplayu, które miały poprawić wizerunek gry. Czy tak się stało? To już musicie ocenić osobiście. Materiał trwa ponad jedenaście minut i zawiera w sobie także wypowiedzi twórców, którzy omawiają poszczególne elementy rozgrywki:
Co prawda nadal nie czuję się w pełni przekonany, ale muszę przyznać, że nowe dzieło Arkane Studios zaczyna zyskiwać w moich oczach. Kooperacyjna strzelanka z wampirami w roli głównej może faktycznie okazać się czymś świeżym, nawet jeśli konstrukcja rozgrywki bazuje na schematach zaczerpniętych z takich gier, jak Back 4 Blood czy Rainbow Six: Extraction. Jeśli natomiast wam podoba się taki gameplay i planujecie zagrać na komputerze, to upewnijcie się najpierw, że spełniacie minimalne wymagania sprzętowe Redfall:
 • Procesor: Intel Core i5-8400 2,8 GHz lub AMD Ryzen 5 1600
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580 / 6 GB VRAM
 • Miejsce na dysku: 100 GB (zalecany dysk SSD)
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Wychodzi na to, że powoli musimy przyzwyczajać się do tego, że kość 16 GB pamięci RAM już niedługo będzie zbyt mała do wyświetlania gier w najwyższej jakości. Nie mówiąc już o starszych generacjach kart graficznych… Jeśli wymagania są dla was zbyt wysokie, to jest jeszcze nadzieja dla osób posiadających konsolę, ponieważ dzieło Arkane Studios ma być tytułem multiplatformowym. W Redfall zagramy również na Xbox Series X|S. Gra już w dniu premiery zostanie udostępniona w abonamencie PC i Xbox Game Pass.
  Zdjęcie: materiały prasowe Arkane Studios
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.