Data modyfikacji:

W końcu poznaliśmy datę premiery Mario + Rabbids: Sparks of Hope!

W ubiegłym roku Ubisoft poinformował graczy, że pracuje nad kontynuacją świetnej gry Mario + Rabbids: Kingdom Battle, która powstała we współpracy z Nintendo. Sequel zapowiada się jeszcze ciekawiej, dlatego mam dobrą wiadomość, dla osób, które z niecierpliwością wyczekują premiery. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku!
Od kilku dni plotkowało się o potencjalnej dacie premiery nowej odsłony Mario + Rabbids, ponieważ takowa informacja pojawiła się znienacka w cyfrowym sklepie Ubisoftu. Wydawca czekał jednak z oficjalnym potwierdzeniem tej informacji do pokazu Nintendo Direct Mini, który odbył się wczoraj. Wtedy też Ubisoft zaprezentował nowy zwiastun Sparks of Hope, jednocześnie podając pełen termin wydania swojej produkcji. Jeżeli jesteście fanami pierwszej części, to możecie już zacząć odkładać pieniądze, ponieważ w „dwójkę” zagracie już 20 października bieżącego roku.
Przy Kingdom Battle bawiłem się doskonale, dlatego mam nadzieję, że kontynuacja dostarczy mi jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń. Połączenie uniwersum Super Mario Bros. ze światem Szalonych Kórlików wydawało się być... no właśnie, szalone, jednakże Ubisoft doskonale poradził sobie z tym zadaniem. Nie tylko zaowocowało to naprawdę ciekawą fabułą, ale przede wszystkim świetnie zgrało się z gameplayem. Mario wystąpił już w najróżniejszych gatunkach gier, dlatego bez problemu odnalazł się w produkcji z turowym systemem walki i pojedynkami wzorowanymi na serii X-COM.
Mario + Rabbids: Sparks of Hope, podobnie jak poprzednia część, dostępne będzie ekskluzywnie na Nintendo Switch i raczej nie spodziewałbym się portu na inne platformy. Niestety gra nie będzie posiadała polskiej wersji językowej. Za to ma otrzymać season passa (ta informacja na razie pochodzi z przecieku), zawierającego dodatkowe misje, dodatkowe starcia oraz bonusowych, grywalnych bohaterów. Uch, to kiedy ten październik?!
Zdjęcie: materiały prasowe Ubisoftu