Data modyfikacji:

Data premiery Exoprimal – grę przetestujemy już w tym miesiącu

Firma Capcom podzieliła się kolejnym zwiastunem Exoprimal, który miał na celu poinformowanie graczy o konkretnej dacie premiery gry. Dzieło Japończyków trafi do sprzedaży tego lata, ale zanim to nastąpi, twórcy planują już wcześniej dać nam możliwość sprawdzenia tego dzieła. Capcom ujawnił też, jak w przyszłości będzie rozwijana ich produkcja.
exoprimal
Chyba najwyższa pora przywyknąć do myśli, że Capcom już nigdy nie powróci do kultowej serii Dino Crisis, w którą zagrywałem się godzinami na moim ukochanym PlayStation One. Szczerze mówiąc, trochę tego nie rozumiem, bo wydaje mi się, że survival horror z dinozaurami w roli głównej z pewnością znalazły swoich odbiorców. Japoński deweloper niestety jest innego zdania, choć najwyraźniej w dalszym ciągu ma słabość do prehistorycznych zwierząt. W końcu Exoprimal to strzelanka science-fiction, w której staniemy w szranki z potężnymi hordami dinozaurów, wypadającymi z tajemniczych portali.
Exoprimal zdecydowanie nie będzie survival horrorem, tylko niesamowicie dynamiczną grą akcji, nastawioną na rozgrywkę kooperacyjną dla kilku graczy. Dzieło Capcomu zapowiada się bardzo dziwne, ale to właśnie jest w nim najbardziej intrygujące. Jestem autentycznie ciekawy, czego możemy spodziewać się po tej produkcji – po cichu liczę na czarnego konia tegorocznych premier. A skoro już przy tym temacie jestem, to producent ujawnił właśnie, że Exoprimal oficjalnie trafi do sprzedaży 14 lipca bieżącego roku.
Twórcy za sprawą najnowszego zwiastuna Exoprimal (swoją drogą, bardzo klimatycznego i ociekające akcją) zdradzili także, że jeszcze w tym miesiącu grę będzie można przetestować zupełnie za darmo. Capcom zaplanował otwarte beta testy Exoprimal, które rozpoczną się w piątek 17 marca, zaś dostęp zostanie wersji próbnej zostanie odłączony 19 marca. Testy dostępne będzie na komputerach osobistych (Steam), konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W becie nie zabraknie crossplayu, czyli możliwości wspólnej gry bez względu na platformę.  Jeśli więc nie macie planów na najbliższy weekend, to Capcom właśnie ułatwił wam zadanie.
Zobaczcie zwiastun Exoprimal:
Z powyższego materiału dowiedzieliśmy się również, że osoby, które zamówią Exoprimal w przedsprzedaży otrzymają za darmo dodatkowe skórki do egzoszkieletów Witchdoctora, Deadeye’a i Roadblocka. Ponadto twórcy ujawnili zawartość edycji Deluxe, zawierającej podstawową wersję gry, paczkę skinów oraz Survival Pass Season 1: Premium Tier. Oczywiście oznacza to, że w pełnej wersji gry nie zabraknie mikropłatności, za które zdobędziemy przedmioty kosmetyczne.
Zdjęcie: materiały prasowe Capcom
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.