Data publikacji:

Netflix nareszcie w Polsce!

Dziesiątki filmów i seriali od teraz w zasięgu ręki.

Podczas odbywających się w Las Vegas targów Computer Electronics Show CEO Netfliksa Reed Hastings zapowiedział, że usługa pojawi się w 130 nowych krajach, w tym również Polsce. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że nastąpi to w trybie natychmiastowym.

Polska strona internetowa Netfliksa już istnieje, ale nie została jeszcze przetłumaczona. Powinno nastąpić to w ciągu kilku najbliższych dni. Wybierać możemy spośród trzech miesięcznych abonamentów różniących się ceną i oferowanymi możliwościami:

Podstawowy (7.99 euro, około 35 złotych) - nielimitowana liczba filmów i seriali, które można oglądać na dowolnym ekranie, możliwość anulowania abonamentu w dowolnym momencie, pierwszy miesiąc za darmo, jednocześnie można oglądać na 1 ekranie.

Standardowy (9.99 euro, około 43 złotych) - nielimitowana liczba filmów i seriali, które można oglądać na dowolnym ekranie, możliwość anulowania abonamentu w dowolnym momencie, pierwszy miesiąc za darmo, jednocześnie można oglądać na 2 ekranach, rozdzielczość HD.

Premium (11.99 euro, około 52 złotych) - nielimitowana liczba filmów i seriali, które można oglądać na dowolnym ekranie, możliwość anulowania abonamentu w dowolnym momencie, pierwszy miesiąc za darmo, jednocześnie można oglądać na 4 ekranach, rozdzielczości HD i Ultra HD.

IGN Polska skontaktował się z Jessem Alanisem z działu obsługi platformy, który udzielił odpowiedzi na kilka najbardziej istotnych pytań dotyczących działania Netfliksa w Polsce:

Pracujemy, aby jak najszybciej przygotować zawartość naszej platformy w języku polskim. Prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości, a rzeczy takie jak ustawienia, napisy i sposoby płatności zostaną przełożone z angielskiego. Niestety na obecny moment nie możemy udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferujemy. Ma to związek z ograniczeniami licencyjnymi. Zalecam jednak odwiedzenie tego linku, gdzie znajdą państwo pozycje dostępne w Polsce. Nie zdziwiłbym się, gdyby lista aktualizowała się z każdym kliknięciem, gdyż cały czas nad nią pracujemy.

Rodzimy rynek VoD (ang. Video on Demand, wideo na żądanie) pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Czy Netflix wpłynie na jego kształt i czy Polacy gotowi są na płacenie za dostęp do ulubionych filmów i seriali? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: Netflix

Autor: Dawid Sych