Data publikacji:

Najdroższa myszka gamingowa

Każdy gracz wie, że podstawą sukcesu i wygranej rozgrywki są nie tylko umiejętności, ale także wysokiej jakości sprzęt oraz odpowiednie wyposażenie. Zapaleni gracze nie oszczędzają na akcesoriach do komputera, dlatego często wybierają najlepsze produkty, których cena pochodzi z najwyższej półki. Specjalnie dla graczy została stworzona myszka gamingowa, która różni się budową i zastosowaniem od klasycznego modelu myszy biurowej.
najdroższa myszka gamingowa

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

Wśród graczy znaleźć można zarówno fanów myszek tradycyjnych przewodowych, jak i miłośników bezprzewodowych egzemplarzy. Trudno jednogłośnie wskazać lepszy wybór w tej kategorii, ponieważ obie wersje myszek posiadają swoje zalety i wady. Myszki bezprzewodowe są wygodne i sprawdzą się u osób, które nie przepadają za dużą ilością kabli ograniczających ruch.
Taka myszka zazwyczaj jest cięższa od przewodowej, ponieważ większość modeli zasilana jest na wymienne baterie, które umieszczone są wewnątrz urządzenia. Waga baterii znacząco zwiększa masę myszki. Chociaż często bezprzewodowym myszkom gamingowym zarzuca się spowolnioną reakcję, co znacznie utrudnia zdobywanie satysfakcjonujących wyników, to prawdą jest, że najlepsze egzemplarze oferują maksymalnie krótki czas reakcji wynoszący około 1 ms.
Tradycyjne myszki przewodowe to także dobre rozwiązanie pod warunkiem, że dołączony przewód będzie odpowiednio długi. Optymalna długość kabla, która gwarantuje komfortowe użytkowanie sprzętu bez ograniczeń ruchowych, nie powinna wynosić mniej niż 2 metry. Dobre modele zarówno myszek przewodowych, jak i tych w wersji bez kabla świetnie się sprawdzą podczas aktywnego użytkowania. To, na który rodzaj myszki powinien zdecydować się gracz, w dużej mierze zależy wyłącznie od jego osobistych preferencji i przyzwyczajeń.

Myszka dla gracza – jakie powinna mieć cechy?

Myszka gamingowa to sprzęt, od którego wiele zależy w trakcie trwającej rozgrywki, dlatego ważne jest, aby wybrany egzemplarz wyposażony był we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Na liście parametrów, jakie powinna mieć dobra mysz dla gracza, znajdują się:
  • dodatkowe przyciski – przed zakupem warto sprawdzić, ile i jakie przyciski, oprócz podstawowych, znajdują się na myszce. Ponadprogramowe funkcje sprawiają, że korzystanie z komputera staje się prostsze, a dzięki zaprogramowanym skrótom także i szybsze. Optymalna ilość przycisków daje możliwość szybkiej reakcji,
  • kształt myszki – zapaleni gracze korzystają z tego urządzenia nawet przez kilka godzin dziennie, dlatego istotną cechą jest kształt myszki. Odpowiednio dobrana myszka powinna wygodnie leżeć w dłoni oraz pozwalać na swobodne korzystanie ze wszystkich wbudowanych przycisków. W ofertach producentów akcesoriów komputerowych znaleźć można modele uniwersalne oraz takie, które są przystosowane zarówno do osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Warto także zwrócić uwagę na długość i wysokość myszki – nadgarstek powinien mieć zapewnione komfortowe ułożenie podczas korzystania z urządzenia,
  • możliwość zmiany ustawień – w przypadku takich urządzeń warto sprawdzić, czy posiadają system zmiany ustawień DPI (Dots Per Inch), co określa szybkość reakcji. Ilość DPI to główna wartość, która odróżnia myszki gamingowe od biurowych. W przypadku sprzętu dla graczy wartość DPI powinna być znacznie wyższa niż u tradycyjnych myszek biurowych,
  • jakość wykonania i wykorzystane materiały – dobra myszka gamingowa to duży wydatek, dlatego warto wybrać taki model, który będzie się charakteryzował solidną konstrukcją oraz dobrym wykonaniem.

Myszki laserowe i optyczne

Klasyfikując myszki, można podzielić je ze względu na dwie kategorie: myszki optyczne i laserowe. Obie wersje różnią się sposobem działania.
  • Mysz optyczna – to bardziej tradycyjna wersja, której działanie polega na wykorzystaniu czujnika CMOS wykrywającego i przekazującego uchwycone obrazy do cyfrowego procesora sygnałowego. DSP po analizie otrzymanych sygnałów określa odległość, jaką powinien pokonać kursor, aby ruszyć się we wskazane przez użytkownika miejsce. Myszka optyczna wykorzystuje światło LED i działa na niemal każdej niebłyszczącej powierzchni.
  • Mysz laserowa – ten rodzaj urządzenia do prawidłowego działania wykorzystuje wiązkę światła laserowego. Wbudowany laser wykrywa powierzchnie, dzięki czemu myszka dobrze przetwarza obrazy i śledzi powierzchnię. Taki rodzaj urządzenia dobrze działa na każdej powierzchni.

Najdroższa myszka Razer

Myszki gamingowe Razer to świetne produkty, które zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o najbardziej wymagających graczach. Te urządzenia wyróżniają się niezwykłą precyzją ruchów, szybką reakcją oraz wbudowanym oprogramowaniem, które pozwala na dowolne zaprogramowanie przycisków, a także tworzenie makr.
Urządzenia tej firmy wyposażone są w wytrzymałe i pojemne baterie, które zapewniają nawet do kilkudziesięciu godzin nieprzerwanego użytkowania. Myszki bezprzewodowe nie posiadają miejsca na tradycyjne baterie, ponieważ są ładowane przy pomocy połączenia USB. Najlepsze myszki Razer wyposażone zostały w innowacyjne przełączniki opto-mechaniczne, które dodatkowo przyśpieszają czas reakcji – wynosi on wówczas zaledwie 0,2 milisekundy.

Najdroższe myszki do komputera

Lista oferowanych przez producentów myszek gamingowych jest wyjątkowo długa. Wśród popularnych modeli, warto wyróżnić najlepsze i najdroższe myszki dla graczy:

RazerViper Ultimate Cyberpunk 2077

Wyposażona w system Hyperspeed myszka jest szybsza od innych w tej kategorii aż o 25%. Dzięki tak błyskawicznej transmisji nie ma mowy o pojawianiu się żadnych opóźnień. Ten model to mysz optyczna, która posiada 8 przycisków, rozdzielczość wynoszącą aż 20000 DPI oraz przełącznik Razer Optical.

MadCatz R.A.T Pro X3

To wyjątkowy model, który można dostosować do osobistych preferencji w najmniejszym stopniu. Ustawić można podpórkę pod kciuk, nadgarstki, podpórkę pod mały palec, a także kółko do przewijania oraz stopki ślizgowe. Takie rozwiązanie pozwala otrzymać aż 2700 różnych kombinacji. Ta myszka została wyposażona w czujnik optyczny z rozdzielczością 16000 DPI oraz system oświetlenia cameleon RGB. Jej budowa i kształt zostały dostosowane do osób praworęcznych, a obudowa wykonana ze stopu magnezu zapewnia doskonałą jakość i wygodę podczas użytkowania.

Logitech G502 Proteus Spectrum

Ten model posiada wbudowany czujnik optyczny Logitech-G Delta Zero, który zapewnia doskonałą precyzję celowania. Dzięki możliwości dostosowania czułości, użytkownik może dowolnie i w każdym momencie zmieniać ustawienia w granicach od 200 aż do 12000 DPI. Myszka wyposażona została w system regulowanego oświetlenia RGB, który umożliwia wybór odpowiedniego koloru. Dzięki czujnikowi optycznemu Proteus Core urządzenie rozpoznaje powierzchnie i precyzyjnie dostosowuje się do panujących warunków, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość grania. Myszka posiada aż 11 przycisków, które w znacznym stopniu ułatwią i przyśpieszą korzystanie z komputera.
Zdjęcie: Unsplash
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!