Data publikacji:

Jakie myszki do drag click?

Gry komputerowe od dłuższego czasu cieszą się stałą, niesłabnącą popularnością wśród użytkowników w różnym wieku. Na ten rodzaj rozrywki decydują się zarówno osoby młode, jak i te nieco starsze, dlatego śmiało można stwierdzić, że gry komputerowe łączą ze sobą różne pokolenia i generacje.
myszki do drag click

Jak ważna jest myszka w świecie gier?

Trudno wyobrazić sobie gracza komputerowego bez odpowiedniego sprzętu, a jednym z elementów jego ekwipunku jest oczywiście mysz komputerowa. Myszka w świecie gamerów odgrywa kluczową rolę, ponieważ zazwyczaj jest najważniejszym kontrolerem w grze. Wybór odpowiedniej myszki dla gracza nie jest prosty, ponieważ należy zwrócić uwagę na jej kluczowe cechy, takie jak szybkość, ilość przycisków, udogodnienia oraz kształt. Z tego powodu na półce z myszkami gamingowymi znaleźć można niezliczoną ilość produktów, aby każdy gracz mógł wybrać model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.
Dla zaawansowanych graczy pojęcie „drag click” nie jest niczym nowym i doskonale wiedzą, co się za tym zwrotem kryje, jednak wciąż wiele osób, szczególnie tych stawiających swoje pierwsze kroki w gamingowym świecie, nie wie, co dokładnie ten termin oznacza.
Niniejszy artykuł odpowie na pytanie, co to jest drag click, na czym polega oraz co najważniejsze – jaka myszka gamingowa do drag click jest obecnie najlepszym wyborem.

Drag click – co to jest i jak to zrobić?

„Drag click” to pojęcie ściśle związane ze światem gamingu i gier komputerowych. Oznacza to nic innego jak technikę, dzięki której można wykonać szybkie, ale miarowe przeciągnięcie palca po jednym z dwóch głównych klawiszy myszki od tyłu do przodu. Taki zabieg pozwala osiągnąć znacznie większą liczbę CPS, co oznacza Click Per Second (kliknięcie na sekundę).
Technika ta wymyślona przez zaawansowanych gamerów znajduje zastosowanie szczególnie w tych grach, w których ważna jest szybkość klikania, a każdy pojedynczy klik ma przypisaną konkretną wywoływaną akcję. Dzięki zwiększonej liczbie CPS założony cel gry można osiągnąć szybciej od swoich rywali, co często przynosi zwycięstwo w rozgrywce i oszczędność czasu. Prawidłowe wykonywanie drag click wymaga dobrej techniki, praktyki oraz wprawy, jednak każdy zapalony fan gier komputerowych z całą pewnością poradzi sobie z osiągnięciem perfekcji na tym polu.
Na szczególną uwagę jednak zasługuje myszka, która służy do wykonywania drag click. Każdy profesjonalny gracz wie, że w gamingu zwykła myszka biurowa na dłuższą metę nie zda egzaminu, dlatego, aby oszczędzić sobie frustracji i przegranych rozgrywek, warto zainwestować w profesjonalną myszkę gamingową. Najlepsza myszka do drag click wcale nie musi być droga, ponieważ tania myszka spełniająca takie samo zadanie może sprawdzić się równie dobrze.
Myszka gamingowa do drag click powinna być odpowiednio dostosowana do tej techniki, aby ułatwiać graczom wykonywanie tego manewru w trakcie gry. Taka myszka do drag click musi mieć odpowiednio duże przyciski, aby przesuwanie po nich palcem było możliwe i komfortowe. Co więcej, warto zwrócić uwagę na szybkość i precyzyjność danego modelu myszki, ponieważ tylko precyzyjna myszka do drag click da zadowalające efekty w grze.

Jaka myszka do drag click jest najlepszym wyborem? Zestawienie najpopularniejszych modeli

Jaka myszka do drag click? Takie pytanie często pojawia się u początkujących graczy, którzy chcą zainwestować w dobry sprzęt umożliwiający wprowadzenie do swoich rozgrywek tę technikę. Zatem na jakie myszki warto zwrócić uwagę? Poniższe zestawienie z pewnością ułatwi ten wybór.
Roccat Kone AIMO Remastered – ta myszka przez wielu graczy uznawana jest jako najlepsza myszka do drag click. To produkt z wyższej półki, którego cena oscyluje wokół 250–300 zł. Ten model według wielu opinii idealnie dopasowuje się do dłoni, dzięki czemu nawet długa rozgrywka z jej udziałem jest komfortowa. Za tym sukcesem stoi jej ergonomiczny kształt, który sprawia, że myszka idealnie leży w dłoni. Ta myszka świetnie sprawdza się do drag click z RGB, który jest obecnie najpopularniejszy wśród graczy na całym świecie. Na uwagę zasługuje także podświetlenie myszki, które zostało umiejscowione niezależnie w kilku miejscach. Dużym plusem jest możliwość dostosowania tego oświetlenia do własnych preferencji. Myszka ta może pochwalić się także sensorem optycznym o rozdzielczości 16 tysięcy DPI, które z łatwością można zmienić po 50 DPI, co umożliwia dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb. Co więcej, ten model myszki jest także bardzo lekki, ponieważ waży zaledwie 130 g.
Logitech G203 – to myszka do drag click ze średniej półki cenowej, wyprodukowana przez znanego na całym świecie producenta sprzętu i akcesoriów komputerowych. Firma w swojej ofercie posiada głównie myszki komputerowe, dzięki czemu liczyć można na wysoką jakość i dopracowane produkty. Ta myszka gamingowa do drag click została wyposażona w czujnik sensoryczny o rozdzielczości 8 tysięcy DPI oraz pięciostopniowe ustawienie, którego można dokonać z poziomu myszki. Myszka ma sześć przycisków, dzięki czemu gra z jej udziałem jest wyjątkowo komfortowa. Co więcej, myszka dysponuje ponad 16 milionami różnych kolorów, które mogą być wykorzystane w jej podświetleniu.
Bloody A90 – ten model myszki to odpowiedź na pytanie: jaka tania myszka do drag click jest najlepszym wyborem? Zdecydowanie ten model myszki to budżetowa opcja dla osób, które chcą korzystać z profesjonalnego i dobrego sprzętu, ale bez wydawania na niego fortuny.Myszka Bloody A90 to produkt pochodzący od polskiej firmy A4Tech, która od wielu lat zajmuje się produkcją myszek komputerowych. Wielu graczy uważa, że ten model to najlepsza tania myszka do drag click, ponieważ jej duże przyciski znacznie ułatwiają wykonywanie tego manewru. Co więcej, przyciski te są pokryte specjalną gumą, dzięki czemu trzymanie myszki w trakcie gry jest bardzo wygodne.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!