Data publikacji:

LG zapowiada dwa smartfony z serii "K"

Oba urządzenia trafią do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Koreański producent postanowił rozszerzyć ofertę smartfonów z serii "K". Na początku tego roku odbyła się premiera dwóch modeli K7 i K10, a w ciągu kilku dni do sprzedaży trafią również K5 oraz K8. LG reklamuje oba urządzenia jako idealne dla osób, które potrzebują smartfona z nienagannym wyglądem, w bardzo atrakcyjnej cenie. Ta niestety nie została na tę chwilę ujawniona.

Co zatem oprócz dobrej prezencji mają do zaoferowania obie słuchawki? W przypadku K5 wewnątrz urządzenia znajdziemy następujące podzespoły: czterordzeniowy procesor 1,3 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci flash z możliwością rozszerzenia oraz bateria o pojemności 1900 mAh. Ponadto otrzymamy aparat tylny 5 MP i przedni 2 MP. Smartfon będzie działał na systemie operacyjnym Android 5.1. K5 zaoferuje również 5-calowy ekran o rozdzielczości 854x480.

LG K8 otrzyma ten sam procesor co K5, 1 lub 1,5 GB pamięci RAM, akumulator o pojemności 2125 mAh. Smartfon zostanie wyposażony w lepsze aparaty - przedni 5 MP i tylny 8 MP. W przypadku tego modelu, także otrzymamy 5-calowy wyświetlacz, tyle, że pozwalający na wyświetlenie obrazu w 720p. Ekran będzie pokryty szkłem 2.5D Arc Glass.

Na tę chwilę model LG K8 dedykowany jest wyłącznie takim rynkom jak Azja, Bliski Wschód, Wspólnota Niepodległych Państw oraz Ameryka Łacińska. Z kolei, K5 trafi również na rynek europejski.

Źródło: GSMArena

Autor: Łukasz Morawski