Data modyfikacji:

Test: Kruger&Matz Flow 2

Smukły, dobrze leżący w dłoni smartfon w sam raz dla młodzieży.

Flow 2 jest urządzeniem, które ze względu na swoje parametry, design i cenę powinien się spodobać naprawdę szerokiemu gronu ludzi. Cienka obudowa, dobrze dopasowane elementy, ładne wcięcia na bocznych panelach i wkomponowany w tylny panel aparat 8 megapikseli sprawiają wrażenie urządzenia za dużo większe pieniądze. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to zostające odciski palców na obudowie.

Wyświetlacz

Do dyspozycji dostaliśmy 5 calowy wyświetlacz IPS pracujący w rozdzielczości  720x1280 pikseli. Nie było problemu z widocznością danych na ekranie nawet przy większym słońcu. Jeżeli chodzi o kąty widzenia, to są więcej niż zadowalające. Podczas obfitego deszczu użytkowanie było lekko utrudnione i czasem musiałem kilka razy wybrać aplikacje aby ta się uruchomiła.

columns="2" link="file" size="large" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-front-e1462291743524.jpg|Kruger&Matz Flow 2,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-back-e1462291766292.jpg|Kruger&Matz Flow 2"]

Wydajność

Podczas przeglądania internetu czy grania w popularniejsze produkcje smartfon działał idealnie, lekkie zacięcia zdarzały się jedynie gdy zafundowałem mu ponad 20 otwartych zakładek w chrome i działające endomondo w tle. W testach Antutu osiągnął wynik 19934 (co ciekawe poprzedni model uzyskał o 768 pkt. więcej), a 3D Mark Ice Strom  2628 pkt.

columns="5" link="file" size="large" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-3D-Mark-Ice-Strom.png|Kruger&Matz Flow 2 3D Mark,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-Antutu-ranking.png|Kruger&Matz Flow 2 Antutu,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-Antutu-Wyniki.png|Kruger&Matz Flow 2 Antutu wyniki,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-WiFi-Speed-Test-miernik.png|Kruger&Matz Flow 2 WiFi Speed Test,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-WiFi-Speed-Test.png|Kruger&Matz Flow 2 WiFi Speed Test wynik"]

Multimedia

Flow 2 nie jest urządzeniem za pomocą którego zrobimy imprezę, co prawda głośnik jest mocny i wyraźny, ale brakuje mu tego czegoś, by móc poczuć moc ulubionych piosenek. Gry testowane na nim przycinały dopiero w monetach gdy na ekranie pojawiała spora liczba przeciwników i ilość efektów musiała trochę przerosnąć możliwości Snapdragona 410.

Aparat

Przed dostaniem smartfon do testów przeczytałem, że został poprawiony aparat – nie uwierzyłem. Moje zdziwienie było naprawdę duże, gdy czas reakcji aparatu był dobry, zdjęcia ostre, a szumów brakło. Chciałem się przyczepić do przedniej kamerki, budżetowe urządzenia często mają ją jedynie dlatego że wypada. Kolejny raz się zawiodłem. Zdjęcia ostre i wyraźne, nawet dziubek mi wyszedł.

Bateria

Miałem niedawno przyjemność czekać w kolejce do lekarza specjalisty z NFZ. Był to idealny moment by sprawdzić wytrzymałość baterii. W poczekalni spędziłem około 7 godzin, z czego większość przesiedziałem na internecie korzystając z LTE. Po powrocie do domu nadal miałem jeszcze parę procent baterii. Śmiało mogę powiedzieć, że smartfon dzięki wytrzymałej baterii uratował mnie od utraty zmysłów.

size="large" link="file" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-BaterryHD.png|Kruger&Matz Flow 2 Baterry HD,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-BaterryHD-wyniki-21.png|Kruger&Matz Flow 2 Baterry HD test,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/KrugerMatz-Flow-2-BaterryHD-wyniki1.png|Kruger&Matz Flow 2 Baterry HD wyniki"]

Autor: Tomasz Sandomierski