Data modyfikacji:

Jakie klawiatury Razer – mechaniczne klawiatury dla graczy

Rozważacie kupno nowej klawiatury gamingowej, ale nie wiecie, jaki sprzęt będzie dla was odpowiedni? W takim razie trafiliście w dobre miejsce, ponieważ w tym zestawieniu przyjrzymy się urządzeniom firmy Razer, która specjalizuje się w produkowaniu akcesoriów komputerowych już od 1998 roku. Zobaczcie, jakie są polecane klawiatury Razera i czym się od siebie różnią.
jaka klawiatura razer

Jaka klawiatura Razer? Modele przewodowe

Razer Ornata V3

Na początek chciałem wam zaprezentować dosyć nietypową klawiaturę, która korzysta z hybrydowych przełączników Mecha-Membrane. Konstrukcja klawiszy została oparta na membranie, aczkolwiek pod każdym kapturkiem umieszczona jest niewielka blaszka, zapewniająca sprzężenie zwrotne charakterystyczne dla klawiatury mechanicznej.
Razer Ornata V3 wyróżnia się też niskoprofilowymi nasadkami klawiszy, dzięki czemu urządzenie zyskało na ergonomiczności – podczas grania wasze dłonie będą ułożone w naturalnej pozycji, co zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwości. Pomoże też w tym dołączona do zestawu plastikowa podkładka pod nadgarstki.

Razer Huntsman V2 TKL

Z klawiatury będziecie korzystać wyłącznie podczas grania, a do tego waszym ulubionym gatunkiem są strzelanki? W takim razie nie potrzebujecie do szczęścia sekcji numerycznej oraz innych dodatkowym przycisków, z których i tak byście nie korzystali – ich eliminacja pozwoliła także na ustalenie o wiele niższej ceny.
Model Huntsman V2 TKL (Tenkeyless, czyli „dziesięć klawiszy mniej”) oferuje bardzo niewielkie wymiary, co docenią osoby z małymi biurkami. Sprzęt może pochwalić się także bardzo dobrymi optyczno-mechanicznymi przełącznikami w kolorze czerwonym. Ten rodzaj przycisków wykorzystuje płynny liniowy skok, umożliwiając w ten sposób osiągnięcie jak największej prędkości podczas wielokrotnego wciskania klawisza.

Razer BlackWidow V4 Pro

Jeżeli spędzacie bardzo dużo czasu w grach sieciowych i marzy wam się kariera e-sportowca, to nie pozostaje wam nic innego, jak tylko zainwestować w sprzęt gamingowy z najwyższej półki. Cena Razer BlackWidow V4 Pro naturalnie jest bardzo wysoka, ale warto mieć na uwadze, że jest to produkt premium, który został wykonany z najlepszej jakości komponentów oraz oferuje wiele ciekawych funkcji.
Klawiatura Razer sprzedawana jest w dwóch wersjach – z przełącznikami żółtymi oraz zielonymi. Oba warianty zostały dodatkowo wyciszone poprzez specjalne tłumiki, dzięki czemu nocne granie nie będzie już przeszkadzać waszym współlokatorom. Ponadto przełączniki zostały poddane podwójnemu formowaniu, co przełożyło się na jeszcze większą wytrzymałość. Z dodatkowych rzeczy warto wymienić jeszcze umieszczenie na obudowie praktycznego pokrętła do kontroli poziomu dźwięku oraz dodania do zestawu miękkiej, wyściełanej podstawki pod nadgarstki.

Razer Cynosa Lite

Ceny większości klawiatur gamingowych nie należą do najniższych, ale w ofercie cenionych producentów można również znaleźć tańsze modele – idealnym przykładem takiego akcesorium jest właśnie Razer Cynosa Lite. Urządzenie można kupić w granicach 150 złotych i w zamian otrzymujemy solidne membranowe przyciski, podświetlenie RGB będące w stanie wyświetlić ponad 16 milionów kolorów oraz pełne wsparcie dla autorskiego oprogramowania Razer Synapse 3, w którym można dostosować poszczególne parametry klawiatury do własnych potrzeb.

Razer Huntsman Mini

Razer Huntman Mini to bardzo specyficzny rodzaj klawiatury, w której liczba przycisków została ograniczona do absolutnego minimum. Takie rozwiązanie może wydawać się nielogiczne, ale jak się nad tym dłużej zastanowić, ma to bardzo dużo sensu. Podczas grania w sieciowe shootery i tak nie korzystamy ze strzałek kierunkowych czy innych klawiszy wykorzystywanych m.in. podczas używania edytorów tekstu lub programów graficznych.
To urządzenie powstało przede wszystkim z myślą o graczach i pod tym względem wywiązuje się ze swojego zadania bardzo dobrze. Należy oprócz tego zaznaczyć, że sprzęt oparty został na przełącznikach opto-mechanicznych Razer Linear Red.

Razer Tartarus Pro

W tym przypadku mamy do czynienia z oryginalnym połączeniem najważniejszych funkcji klawiatury gamingowej i kontrolera do gier. Z tego pierwszego urządzenia w Razer Tartarus Pro zaczerpnięto aż trzydzieści dwa w pełni programowalne przyciski oraz miękką podpórkę pod nadgarstek.
Z kolei pady były inspiracją do wykorzystania praktycznego analogu, z pomocą którego o wiele lepiej kontroluje się ruch postaci w grach wideo. Urządzenie oczywiście otrzymało wsparcie dla oficjalnego oprogramowania, więc można je skonfigurować z myślą o konkretnych tytułach.

Bezprzewodowe klawiatury Razer – polecane modele

Razer BlackWidow V3 Pro

Wyjątkowa klawiatura bezprzewodowa Razera, która została zaprojektowana po to, aby zapewnić użytkownikom ogromny komfort grania nawet podczas kilkugodzinnych sesji przed komputerem. Urządzenie korzysta z łączności HyperSpeed – technologia może pochwalić się niskim poziomem opóźnień transmisji, więc nie musicie obawiać się o to, że odniesiecie porażkę w grze online w wyniku problemów z komunikacją pomiędzy klawiaturą a PC.
Producent postawił na sprawdzone zielone przełączniki mechaniczne – ich przeznaczeniem jest precyzyjne działanie z dotykowym sprzężeniem zwrotnym i słyszalnym kliknięciem. Oczywiście w zestawie znajduje się odłączana miękka podpórka pod nadgarstki, zaś na samej obudowie nie zabrakło też przydatnego pokrętła do dźwięku.

Razer Pro Type Ultra

Kto powiedział, że wszystkie klawiatury dla graczy muszą być czarne? Firma Razer postanowiła pójść pod prąd i przygotowała model Pro Type Ultra, którego obudowa, klawisze oraz podstawka pod nadgarstki zostały w pełni wykonane w bieli. Tutaj nawet podświetlenie dostępne jest wyłącznie w białej barwie. Jeśli jednak potrzebujecie jakichś kolorów, to i na nie znalazło się miejsce – pod nasadkami umieszczone zostały bezgłośne mechaniczne przełączniki Razer Yellow.
Urządzenie można sparować z komputerem poprzez Bluetooth, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest połączenie przez dołączany do zestawu odbiornik radiowy 2,4 GHz – dzięki niemu gracze mogą korzystać z funkcji oprogramowania Razer Synapse 3, dającego pełną swobodę w skonfigurowaniu klawiatury.

Razer DeathStalker V2 Pro

Razer DeathStalker V2 Pro to kolejna profesjonalna klawiatura dla graczy, która łączy w sobie trzy najważniejsze cechy tego typu sprzętów – elegancka i ergonomiczna klawiatura, z wytrzymałą konstrukcją oraz wysoką funkcjonalnością. Górna część obudowy została wykonana ze stopu aluminium 5052, dzięki czemu urządzenie będzie mogło posłużyć wam przez lata – dotyczy to także liniowych optycznych przełączników (Razer Red), których żywotność obliczono na ponad 70 milionów kliknięć.
W tym modelu producent zdecydował się na niskoprofilowe nasadki oraz silikonowe tłumiki, co zaowocowało dużą wygodą użytkowania oraz bardzo cichą pracą przycisków. Klawiatura jest także w stanie wytrzymać aż 40 godzin na jednym ładowaniu.
Zdjęcie: materiały prasowe Razer
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.