Data modyfikacji:

Jak zastrzec numer?

W życiu zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy telefonów zdecydowanie wolą ukryć swój numer przed rozmówcą. Są też tacy użytkownicy, którzy nie chcą udostępniać nikomu numeru, który do nich należy. Niezależnie od intencji istnieją rozwiązania, które umożliwiają zastrzeżenie numeru jednorazowo bądź na stałe. I nie wymagają one ani dużego zaangażowania, ani zgłaszania sprawy bezpośrednio w biurze obsługi operatora komórkowego. Zatem, jak zastrzec numer jednorazowo? I jak zastrzec numer na stałe?
Jak zastrzec numer

Jak zastrzec numer jednorazowo?

Ukrywanie numeru jednorazowo, na czas jednego konkretnego połączenia, wymaga użycia kodu #31#. Warunkiem koniecznym, jaki należy spełnić, by numer zastrzeżony był na czas jednej rozmowy, jest wprowadzenie kodu do telefonu przed wykonaniem połączenia do rozmówcy. Zatem wykonując połączenie z rozmówcą, zastrzeż numer, wprowadzając kod i numer rozmówcy, według przykładu #31#000000000. Tą metodą osoba, do której wykonywane jest połączenie, otrzyma komunikat o połączeniu z numeru zastrzeżonego. Natomiast kolejne połączenia będą już z widocznym dla rozmówców numerem ID.
Są jednak użytkownicy, którzy wolą, by ich numer był zastrzeżony ustawicznie. Zatem jak ukryć numer telefonu nieprzerwanie? 

Jak zastrzec numer na stałe w systemie Android? 

W sytuacji gdy posiadacz numeru woli, by numer zastrzeżony był zawsze, może uzyskać numer zastrzeżony z poziomu ustawień systemu Android. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy w ustawieniach telefonów z systemem Android uruchomić aplikację Telefon. Wybrać z menu oznaczonego trzema kropkami i znajdującego się w prawym górnym rogu ikonkę Ustawienia. W kolejnym kroku należy wybrać Ustawienia ogólne, a następnie Ustawienia połączeń i Ustawienia dodatkowe. Wśród wyświetlonych opcji wystarczy już tylko w ikonie ID rozmówcy zaznaczyć ukrywanie numeru. 

Jak ukryć numer telefonu w systemie iOS? 

W przypadku posiadaczy telefonów z systemem iOS ukrywanie numeru należy rozpocząć od wybrania ikonki Telefon. Następnie Pokaż moje ID wywołującego. Numer zastrzeżony zostanie po wyłączeniu powyższej opcji. 

Jak zastrzec numer telefonu w sieci Orange? 

Innym prostym rozwiązaniem, które umożliwia ukrycie numeru użytkownikom sieci Orange, jest zadzwonienie do operatora. Przy użyciu numeru*100 dla użytkowników indywidualnych lub*600 w przypadku numerów biznesowych. 

Jak ukryć numer telefonu w sieci Plus? 

Użytkownicy Plusa nie mają możliwości zastrzeżenia numeru poprzez wykonanie połączenia do operatora. Numer zastrzeżony, jak zrobić mogą w takim razie posiadacze numerów w sieci Plus? 
Jedynym rozwiązaniem, by ukryć numer na stałe w przypadku numerów operatora Plus, bez wizyty biurze obsługi, jest skorzystanie z ustawień telefonów według porad dotyczących systemu Android lub systemu iOS. 

Jak zastrzec numer w T-Mobile? 

Użytkownicy T-Mobile mogą zastrzec numer z pomocą operatora jedynie w przypadku posiadania odpowiedniej taryfy. Bowiem w przypadku taryf Rodzina i Jump operator sam udostępnia instrukcję mówiącą, jak ukryć numer telefonu, na swojej stronie WWW. 
Natomiast w przypadku innych taryf, ukrycie numeru jest możliwe jedynie z poziomu ustawień telefonu lub bezpośrednio w BOA. 

Ukryj numer w Play

Użytkownicy Play mogą zastrzec numer telefonu bezpośrednio u operatora, po uprzednim zainstalowaniu na telefonie aplikacji mobilnej Play. Po ściągnięciu apki wystarczy wejść w sekcję Ustawienia i zaznaczyć odpowiednią opcję. 

Zastrzeganie numeru – uwaga końcowa

Bez względu na fakt, czy numer zastrzegany jest jednorazowo, czy też na stałe, ważnym jest, by wykonać połączenie próbne przed wykonaniem połączenia, przy którym numer ma być koniecznie ukryty. Próbę można przeprowadzić, dzwoniąc do zaprzyjaźnionej osoby, celem weryfikacji wyświetleń, jakie pokazują się jej na wyświetlaczu.  
Zdjęcie: Rawpixel/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo