Jeżeli aktualizujesz system, to krok z wejściem do BIOS-u możesz pominąć. Instalator na początku zapyta Cię o język, w jakim będzie uruchomiony Windows 10. Po zatwierdzeniu przechodzimy do sekcji, gdzie należy wpisać klucz produktu. Następnie akceptujemy umowę licencyjną, a także wybieramy sposób instalacji. Użytkownik może zadecydować, czy chce przeprowadzić uaktualnienie polegające na instalacji Windows 10 i zachowaniu dotychczasowych ustawień, plików i aplikacji. Druga opcja jest niestandardowa i polega na zainstalowaniu czystej kopii Windows 10. Zdecydowanie polecamy opcję numer dwa, która pozwala na naprawienie błędów i przyspieszenie pracy urządzenia.
Niezwykle ważnym elementem instalacji Windows 10 jest wybór miejsca docelowego dla systemu operacyjnego. Warto wspomnieć, że użytkownik może podzielić jeden dysk na partycje i wybrać ten, na którym pojawi się system Windows 10. Po zatwierdzeniu wyboru rozpocznie się instalacja Windows 10.
W tym momencie należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cały proces może trwać nawet godzinę. Czas trwania jest zależny od specyfikacji technicznej komputera. Po ponownym uruchomieniu, komputer przejdzie do ekranu, gdzie rozpocznie się konfiguracja ustawień. Pamiętaj, aby wyjąć z portu USB nośnik zewnętrzny lub płytę DVD. Zdarza się, że instalator Windows 10 uruchamia się raz jeszcze.
Po zatwierdzeniu regionu, a także wyborze ustawień prywatności musimy poczekać na końcową konfigurację. Niestety ten proces może zająć trochę czasu, dlatego trzeba cierpliwie poczekać.
Tak naprawdę instalacja Windows 10 dobiegła końca. W ustawieniach możesz spersonalizować komputer zgodnie ze swoimi preferencjami, a także zalogować się do kont pocztowych i innych dostępnych serwisów. Cały proces jest niezwykle prosty i nawet laik powinien sobie z tym poradzić.