Data modyfikacji:

Jak podłączyć pada do PS4? Jak drugiego? Jak do PC?

Planujecie kupić nowe PlayStation 4 i obawiacie się, że będziecie mieli problemy z podłączeniem kontrolera? W takim razie trafiliście w dobre miejsce, ponieważ w poniższym poradniku wyjaśnimy dokładnie, jak sparować DualShocka 4 z konsolą PS4.

podlaczenie pada

Jak skonfigurować pada od PS4? Podłączamy DualShocka 4

Proces podłączenia kontrolera do konsoli jest bajecznie prosty, dlatego nie powinniście mieć z tym żadnych kłopotów. Musicie jednak pamiętać, że nie zrobicie tego drogą bezprzewodową, pomimo tego, że DualShock 4 wspiera taką funkcję. Przy pierwszym uruchomieniu PS4 musicie podpiąć do niej kabel USB, który znajduje się w zestawie. Drugą końcówkę (micro USB) umieśćcie w odpowiednim gnieździe znajdującym się na padzie. Następnie wciśnijcie na kontrolerze przycisk z logo PS i poczekajcie, aż zaświeci się dioda. Powinna zamigać kilkukrotnie, a na koniec przejść w tryb stały, oferując niebieski kolor. Oznacza to, że pad został prawidłowo podłączony do konsoli – możecie odpiąć przewód i korzystać z bezprzewodowych funkcji DualShocka 4.

Jak podłączyć drugiego pada do PS4?

Proces konfiguracji kolejnego kontrolera niczym nie różni się od podłączenia pierwszego pada do PlayStation 4. W tym przypadku również musicie podpiąć DualShocka 4 (lub inny pad oficjalnie wspierany przez Sony) poprzez kabel, a potem wcisnąć przycisk z logo konsoli. Tutaj także zaświeci się dioda w jednolitym kolorze – dla rozróżnienia będzie to inna barwa niż w przypadku wcześniej podłączonego urządzenia.

Ile maksymalnie kontrolerów można podłączyć do PS4?

Do konsoli możecie podłączyć dowolną liczbę padów, jednakże producent narzucił ograniczenie w jednoczesnym korzystaniu z kontrolerów. W tym samym czasie na konsoli mogą być aktywne maksymalnie cztery DualShocki 4. Jest to jednak w pełni zrozumiała decyzja, ponieważ żadna gra na tę platformę nie oferuje lokalnej kooperacji dla więcej niż czterech użytkowników.

Pad od PS4 nie chce się połączyć. Co zrobić?

Nie panikujcie, problem z podłączeniem pada do PlayStation 4 nie musi od razu oznaczać, że kontroler jest zepsuty. Możliwe, że wystąpił jakiś tymczasowy problem, z którym można poradzić sobie samodzielnie. Na początek powinniście spróbować podłączyć go za pomocą innego kabla USB (stary mógł się przetrzeć) bądź wetknąć końcówkę do innego gniazda USB z konsoli (możliwe, że poprzednie uległo uszkodzeniu).

Gdy to nie pomoże, to zrestartujcie DualShock 4. W tym celu musicie zaopatrzyć się w niewielki przedmiot pokroju igły lub kluczyka dołączanego do smartfonów. Na padzie obok przycisku L2 powinniście znaleźć malutki otwór z przyciskiem. Wciśnijcie go przy pomocy małego narzędzia i przytrzymajcie około pięć sekund. Następnie spróbujcie ponownie sparować kontroler z PS4.

To rozwiązanie nie pomogło? W takim przypadku odwiedźcie stronę Fix & Replace, na której Sony zawarło więcej wskazówek dotyczących problemów z akcesoriami do PlayStation 4. Musicie jednak liczyć się też z tym, że pad mógł ulec fizycznemu uszkodzeniu i potrzebna będzie pomoc serwisu.

Parowanie kontrolera PS4 z PC. Jak to zrobić?

DualShock 4 nie jest urządzeniem dedykowanym komputerom osobistym, które w większości przypadków korzystają z Windows 10. A jak wiadomo, ten należy do Microsoftu, dlatego większość gier ma ustawiony domyślnie układ klawiszy dla kontrolerów od Xboksów. Gdybyście potrzebowali dokładnych wskazówek, jak podłączyć pada od PS4 do PC, to odsyłam was do artykułu, w którym dokładnie opisałem rozwiązanie tego problemu.

Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.