Data publikacji:

Injustice 3. Kiedy premiera? Jakie wymagania? Zapowiedzi i przecieki

Studio NetherRealms już kilkukrotnie udowodniło, że bardzo dobrze czuje się w tematyce superbohaterskiej. Poprzednia odsłona Injustice 2 została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy, dlatego fani cyklu z niecierpliwością wyczekują kontynuacji. Czy jednak ta w ogóle trafi do sprzedaży? Przekonajcie się.

Kiedy odbędzie się premiera Injustice 3?

W lipcu ubiegłego roku amerykańskie studio NetherRealm poinformowało, że kończy z dalszym rozwijaniem ostatniej odsłony Mortal Kombat, która w ciągu dwóch lat od premiery doczekała się kilku DLC z dodatkowymi bohaterami, fabularnego rozszerzenia i wielu poprawek w gameplayu oraz balansie rozgrywki. Tym samym producent zdradził, że w końcu może skupić się na kolejnym, jeszcze niezapowiedzianym, projekcie, co oczywiście może rodzić nadzieję, że będzie to właśnie trzecia odsłona cyklu Injustice. Skąd ten wniosek? Otóż studio zdążyło nas już przyzwyczaić do tego, że wydaje swoje sztandarowe marki naprzemiennie, dlatego teraz powinna nadejść kolej dla kolejnej gry superbohaterskiej.
Warto jednak zauważyć, że Mortal Kombat 11 odniosło ogromny sukces finansowy – produkcja sprzedała się w ponad dwunastu milionach egzemplarzy, co plasuje ją na drugim miejscu wśród pozostałych gier z tego cyklu. Na tronie w dalszym ciągu znajduje się pierwsza część Mortal Kombat, która na przestrzeni lat doczekała się wielu reedycji itp. W sieci niestety nie ma zbyt wiele informacji o wynikach sprzedażowych Injustice 2. Wiadomo jedynie, że w pierwszym kwartale od premiery sprzedało się raptem półtora miliona egzemplarzy, dlatego śmiało można zakładać, że gra nawet nie zbliżyła się do fenomenalnego wyniku jedenastej odsłony Mortal Kombat. Z ekonomicznego punktu widzenia o wiele bardziej rozsądne byłoby więc rozpoczęcie prac nad Mortal Kombat 12.
Szansę na powstanie Injustice 3 może dodatkowo skomplikować nieoczywista sytuacja, jaka ma miejsce w firmie WB Games, będącej wydawcą produkcji tworzonych przez NetherRealms Studios. W 2021 roku dowiedzieliśmy się, że firma WarnerMedia dokona fuzji z Discovery, co oczywiście oznacza nowe strategie biznesowe, które (podobno) mają również odbić się na grach. W serwisie gamesradar pojawił się artykuł, z którego wynika, że część marek należących do Warner Bros Interactive może zostać sprzedanych, dlatego los NetherRealm Studios pozostaje na ten moment tajemnicą. Jeśli studio w dalszym ciągu podlegałoby Warnerowi, wtedy będzie miało prawa do korzystania z postaci z uniwersum DC, co oczywiście mogłoby przełożyć się na stworzenie kolejnej gry z serii Injustice.
Na tę chwilę trudno jest spekulować, kiedy Injustice 3 mogłoby trafić do sprzedaży, ponieważ nie wiadomo, czy taki projekt kiedykolwiek zostanie zapowiedziany. Gdyby jednak miało do tego dojść, to w grę najprawdopodobniej zagralibyśmy dopiero w 2023 lub 2024 roku, co i tak oznaczałoby dosyć dużą przerwę, jak na ojców marki Mortal Kombat. W ostatnich latach twórcy byli w stanie tworzyć nowe produkcje w dwuletnim odstępie czasu, aczkolwiek sukces „jedenastki” sprawił, że okres wsparcia znacząco się wydłużył.

Na jakich platformach zagramy w Injustice 3?

Jeśli w ogóle trzecia odsłona Injustice trafiłaby do sprzedaży, to nie zdziwiłbym się, gdyby studio przygotowało w pełni multiplatformowy tytuł, który obejmowałby jeszcze starsze konsole, jak PlayStation 4 i Xbox One. Niewykluczone jest również, że kolejny projekt NetherRealm Studios udostępniony zostanie na Nintendo Switch, które przecież całkiem nieźle poradziło sobie z Mortal Kombat 11 – a nawet jeśli nowa gra byłaby zbyt wymagająca technicznie, to pozostaje jeszcze do wyboru wersja Cloud. Z pozostałych sprzętów na pewno gra byłaby dostępna na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Co wiemy o Injustice 3? Rozgrywka i fabuła

Jeżeli czytaliście poprzedni akapit, to niestety wiecie już, że w tym momencie nie jestem w stanie zbyt wiele napisać o trzeciej odsłonie Injustice – mogę jedynie podzielić się moimi spostrzeżeniami. Jeśli gra trafi do sprzedaży, to nie spodziewałbym się zbyt dużej zmiany formuły – w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z bijatyką oferującą rozbudowaną kampanię fabularną oraz parę dodatkowych trybów zabawy. Fabuła poprzedniej części skończyła się w taki sposób, że spokojnie można dopowiedzieć jeszcze wiele wątków, które rozwiną konflikt pomiędzy superbohaterami.
Coraz popularniejsza robi się też konwencja multiwersów, dlatego niewykluczone, że w tym kierunku poszliby twórcy. Już przecież w pierwszej części herosi trafili do alternatywnego wymiaru, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze bardziej pociągnąć ten temat. Myślę, że ciekawym urozmaiceniem byłaby konfrontacja członków Ligi Sprawiedliwości z postaciami znanymi z komiksu Watchmen, który również pochodzi od DC. Nawet jeśli nie zobaczylibyśmy tych bohaterów w trybie fabularnym, to mogliby pojawić się jako DLC.

Czy gra Injustice 3 będzie posiadał polską wersję językową?

Jeżeli gra trafi do sprzedaży, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że otrzyma przynajmniej rodzime napisy. Polskim wydawcą gier należących do Warner Bros. Interactive Entertainment jest firma Cenega, która bardzo dba o to, żeby jak najwięcej gier dystrybuowanych na naszym rynku dostępnych było w polskiej wersji językowej.

Jakie będą wymagania sprzętowe Injustice 3 na PC?

Studio NetherRealms w ostatnich swoich projektach korzystało z dobrodziejstw silnika graficznego Unreal Engine 3, którego funkcje opanowało wręcz do perfekcji. Producent kilkukrotnie zaznaczał, że na tyle zmodyfikował silnik do swoich potrzeb, że znacząco różni się od oryginalnej wersji przygotowanej przez Epic Games. To właśnie dzięki temu Mortal Kombat 11, pomimo bardzo ładnej oprawy wizualnej, działało tak dobrze na Nintendo Switch.
Możliwe, że przy następnych grach producent przerzuci się na inny silnik graficzny – do wyboru ma Unreal Engine 4 oraz 5, który zadebiutował w 2021 roku. Jeśli twórcy wybiorą starszą, bardziej sprawdzoną wersję engine’u, to niewykluczone, że wymagania sprzętowe Injustice 3 lub Mortal Kombat 12 mogą być stosunkowo niskie.
Zdjęcie: Materiały prasowe Nether Realms Studio
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.