Data publikacji:

Halo Infinite: premiera, gameplay, wymagania


Halo to zdecydowanie jedna z ważniejszych marek w bibliotece Xbox Game Studios. Wydawca pokłada wielkie nadzieje w najnowszej odsłonie, która jest tworzona głównie z myślą o konsolach 9. generacji. Jeżeli czekacie na ten tytuł, to koniecznie zapoznajcie się z informacjami w tym tekście. Znajdziecie w nim wszystkie najważniejsze informacje odnośnie zbliżającej się wielkimi krokami premiery Halo Infinite.
Halo Infinite

Kiedy odbędzie się premiera Halo Infinite?

Początkowo produkcja reklamowana była jako tytuł startowy konsoli Xbox Series X|S, jednakże producent nie był w stanie wydać gry w 2020 roku. Na ten moment nadal nie znamy szczegółowej daty premiery Halo Infinite, jednakże studio 343 Industries twierdzi, że gra na pewno trafi do sprzedaży pod koniec 2021 roku. Wydawca zapowiedział, że Halo Infinite w dniu premiery będzie od razu dostępne w usłudze Xbox Game Pass.

Na jakich platformach zagramy w Halo Infinite?

Bez wątpienia Xbox Series X jest domyślną platformą dla Halo Infinite, ponieważ gra ma pokazać, jak potężną konsolę przygotował Microsoft. Bez obaw, posiadacze starszego sprzętu nie będą pokrzywdzeni – oficjalnie zostało potwierdzone, że tytuł zadebiutuje również na wysłużonym już Xbox One. Oczywiście na przygodę z Master Chiefem wyruszą także posiadacze gamingowych komputerów.

Co wiemy o Halo Infinite?

Główny wątek fabularny rozpocznie się niedługo po zakończeniu historii z piątej części serii. W jednym ze zwiastunów Halo Infinite, który został zaprezentowany podczas targów E3 2021, mogliśmy zobaczyć Master Chiefa na pokładzie rozbitego statku kosmicznego. Na miejscu zastaje nową sztuczną inteligencję i postanawia ją ze sobą zabrać, żeby odkryć, dlaczego Cortana „zginęła”.
Rozgrywka nie będzie zbytnio odstawała od tego, co mogliśmy zobaczyć w poprzednich częściach. Nadal będziemy mieć do czynienia z trzecioosobową strzelanką, w której trzonem rozgrywki są dynamiczne starcia z przeciwnikami – zarówno przy pomocy broni palnej, jak również rozmaitych maszyn. Kampanię fabularną ponownie będzie można ukończyć w trybie kooperacji (podzielony ekran lub przez internet), choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby grać w pojedynkę.

23 lipca 2020 roku studio 343 Industries zaprezentowało kilkuminutowy gameplay Halo Infinite, który spotkał się z dosyć mieszanym przyjęciem przez graczy. Fani cyklu narzekali przede wszystkim na mało spektakularną oprawę wizualną, podważając tym samym potrzebę kupna nowej konsoli Microsoftu. Dzisiaj wiemy, że gra na Xbox Series X ma działać nawet w 120 klatkach na sekundę.
Chłodne przyjęcie warstwy graficznej było jedną z przyczyn przesunięcia daty premiery, ponieważ twórcy chcieli bardziej dopracować swój tytuł. A zdecydowanie mają ku temu możliwości, ponieważ produkcja oparta została na nowym silniku graficznym Slipspace. Jego największą zaletą ma być możliwość generowania potężnych połaci terenu, z realistycznie prezentującą się fauną i florą.

W trakcie konferencji Microsoftu na targach E3 2021 ujawniono również zwiastun darmowego trybu multiplayer do Halo Infinite. Będą mogli w niego grać wszyscy subskrybenci abonamentu Xbox Game Pass. Rozgrywki sieciowe prezentują się następująco:

Jakie będą wymagania sprzętowe Halo Infinite?

Choć do premiery zostało już zaledwie kilka miesięcy, to studio 343 Industries nadal nie podzieliło się z graczami oficjalną specyfikacją techniczną. Skoro Halo Infinite dostępne będzie na Xbox One, to można zakładać, że wymagania sprzętowe nie powinny być zbyt wygórowane – przynajmniej te minimalne.
Autor: Łukasz Morawski