Data modyfikacji:

Gry karciane dla 2 osób. Fajne gry w karty na 2 osoby

Obejrzeliście już wszystkie ciekawe seriale na Netfliksie, nie chce wam się iść do kina i planujecie odpocząć od konsoli? W takim razie powinniście spróbować czegoś nowego, np. gier karcianych na 2 osoby. Zobaczcie 15 popularnych gier w karty dla 2 osób.

Gry karciane dla 2 osób

Ranking gier karcianych dla 2 osób

Gry karciane na 2 osoby przedstawione w zestawieniu były dobierane na podstawie ich popularności w danej kategorii na Ceneo.pl. Sprawdźcie popularne i fajne gry karciane dla 2.

 1. Eksplodujące kotki
 2. Res Arcana
 3. Pędzące żółwie
 4. Keyforge
 5. Tajniacy Obrazki
 6. Star Realms
 7. MDR Między słowami
 8. Pojedynek superbohaterów DC
 9. Rebel Origami
 10. Elekt
 11. Dominion
 12. Arboretum
 13. Loża Szyderców Black
 14. Star Wars: Przeznaczenie
 15. Fluxx Rick and Morty

Eksplodujące kotki

Propozycja firmy Rebel to zabawna gra karciana na 2 osoby, która doskonale nadaje się na krótkie, niezobowiązujące posiedzenia. Ta gra w karty na 2 osoby polega na tym, że każdy z graczy odkrywa kolejne karty, aż w końcu natrafi na kartonik z tytułowymi eksplodującymi kotkami. Wtedy zabawa się kończy i trzeba zaczynać od nowa.

Res Arcana

Fajna gra karciana dla 2 osób stworzona z myślą o tych, którzy marzą o karierze maga. W „Res Arcana” uczestnicy zabawy wcielają się w potężnych czarodziejów, którzy w trakcie rozgrywki muszą doskonalić swoje umiejętności. W tym celu trzeba zagrywać odpowiednimi kartami, żeby odblokować następne poziomy tajemnej wiedzy magicznej.

Pędzące żółwie

Jeżeli szukacie fajnej gry karcianej przyjaznej dla waszych dzieci, to właśnie znaleźliście. „Pędzące żółwie” oprócz uroczej oprawy graficznej oferuje także bardzo proste zasady rozgrywki, z którymi z pewnością poradzi sobie nawet pięcioletnie dziecko. Zabawa polega na jak najszybszym dotarciu do pysznej sałaty. To świetna zabawa jeśli szukacie gry karcianej na 2.

Keyforge: Zew Archontów

„Keyforge” to trochę bardziej ambitna gra karciana dla 2 osób, która bazuje na unikalnych taliach kart. Każdy z graczy kupuje własną talię składającą się z dobranych przez producenta kart. Następnie uczestnicy rywalizują ze sobą o to, kto pierwszy zdobędzie trzy klucze potrzebne do otwarcia legendarnej Krypty.

Tajniacy Obrazki

Doskonała produkcja dla domorosłych szpiegów i agentów. Jeśli kręcą was klimaty tajnych agencji wywiadowczych, spisków i tajemniczych haseł, to gra karciana dla dwojga „Tajniacy” z pewnością trafi w wasze gusta. Choć opis brzmi dosyć poważnie, to jednak w grze jest sporo absurdalnego humoru. Ta gra w karty dla dwóch osób pomoże wam miło spędzić niejeden wieczór.

Star Realms

„Star Realms” to kolekcjonerska gra bitewna, która w podstawowej wersji oferuje rozgrywkę dla dwóch graczy. W zestawie znajduje się aż sto dwadzieścia osiem kart w pełni wystarczających do grania. Jeśli z czasem stwierdzicie, że produkcja nie ma przed wami żadnych tajemnic, to w każdej chwili możecie dokupić kolejne talie zawierające inne rodzaje kart.

Gierki małżeńskie: Między słowami

„Między słowami” to bardzo fajna gra karciana dla 2 osób: małżeństw czy par z krótszym lub dłuższym stażem. Karcianka wypełniona jest po brzegi zabawnym humorem, który z pewnością poprawi wam nastrój po ciężkim dniu w pracy.

Pojedynek superbohaterów DC

Tym razem mamy propozycję dla miłośników komiksów wydawnictwa DC Comics. W „Pojedynek superbohaterów DC” gracze wcielają się w najpopularniejszych herosów z kart komiksów, takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman. Zadaniem uczestników zabawy jest pokonanie złoczyńców chcących zakłócić porządek na świecie. To naprawdę dobra gra karciana na 2.

Rebel Origami

Spokojnie, gra nie będzie wymagać od was opanowania chińskiej sztuki składania papieru. Karciana wersja Origami polega na zagrywaniu kartami zgodnie z umieszczonymi na nich poleceniami. Poza tym talia prezentuje się pięknie ze względu na grafiki figur wykonanych z orgiami.

Elekt

Elekt to gra karciana dla dwóch osób, która ze względu na swoją tematykę przeznaczona jest raczej dla starszych odbiorców. Producenci postanowili zabrać nas do mrocznej krainy utrzymanej w stylistyce dark fantasy. Uczestnicy rozgrywki rywalizują o to, kto zasiądzie na tronie mrocznego Dominatu Ebionitów. Droga do celu usłana jest spiskami i brutalnymi zagraniami. Idealnie pasowałoby tutaj określenie – po trupach do celu.

Dominion

Perspektywa rządzenia wielkim królestwem wydaje się całkiem interesująca. Dzięki „Dominiom” będziecie mogli spełnić swoje fantazje o byciu dobrym królem. Tyle tylko, że najpierw musicie uporać się z innym graczem mającym takie same plany. Wygrywa osoba, której talia na koniec gry będzie zawierać większą liczbę punktów.

Arboretum

Dzięki „Arbotreum” przez moment możecie poczuć się jak architekci krajobrazu. Zadanie w tej grze karcianej dla 2 osób wydaje się banalnie proste – każdy uczestnik musi rozwinąć własny, unikatowy ogród botaniczny. Żeby wygrać, trzeba mądrze zarządzać posiadanymi kartami. Tylko w ten sposób uda wam się pokonać konkurenta.

Loża Szyderców Black

„Loża Szyderców” to gra karciana, która rozwija skrzydła na imprezach ze znajomymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby grać w nią we dwójkę. Rozgrywka sprowadza się do dobierania kart odpowiedzi do zadanych pytań. Oczywiście, im bardziej szydercza lub wulgarna odpowiedź, tym lepiej.

Star Wars: Przeznaczenie

Uniwersum „Gwiezdnych Wojen” to wdzięczny temat na tworzenie rozbudowanych gier planszowych i karcianych. W „Star Wars: Przeznaczenie” twórcy postawili na tę drugą opcję i trzeba przyznać, że efekt końcowy jest naprawdę dobry. Zestaw podstawowy zawiera talie kart dla dwóch graczy.

Fluxx Rick and Morty

Na koniec została gratka dla miłośników serialu animowanego dla dorosłych „Rick and Morty”. Rozgrywka w grze karcianej dla 2 osób jest prosta do opanowania, a przy tym pokręcona i pełna humoru, jak telewizyjny oryginał. To po prostu fajna gra w karty na 2 osoby.