Data publikacji:

Godfall. Co wiemy o grze na PlayStation 5?

Premiera konsol dziewiątej generacji to doskonały moment dla producentów gier, żeby w pełni pokazać swoje umiejętności. Popularni wydawcy będą walczyć o to, żeby gracze zostali przy ich tytułach, zaś niezależne studia muszą zrobić wszystko, aby nie zaliczyć falstartu. Rękawice rzuciła ekipa Counterplay Games, której Godfall będzie pierwszą dużą grą w dorobku. Ponadto produkcja ma być tytułem startowym na nowej platformie Sony. Sprawdźcie, co na ten moment wiemy o grze Godfall.

godfall

Godfall – premiera i platformy

O pracach nad Godfall usłyszeliśmy po raz pierwszy w trakcie trwania gali The Game Awards 2019, podczas której wybierano najlepsze produkcje wydane w tym okresie. Obok kilku dużych zapowiedzi, na ekranie pojawiło się także dzieło niezależnego studia Counterplay Games, które zrobiło na wszystkich wrażenie ciekawie zmontowanym materiałem i piękną oprawą wizualną.

Pod koniec trailera pojawiła się także informacja dotycząca daty premiery Godfall. Z materiału wynika, że jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta, to tytuł trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2020 roku. Dokładny termin nie został jednak do tej pory ujawniony.

Początkowo Godfall reklamowany był jako tytuł tworzony z myślą o konsoli PlayStation 5. Dzisiaj wiemy już jednak, że produkcja udostępniona zostanie w tym samym momencie na komputerach osobistych. W tym przypadku będzie można ją nabyć wyłącznie na platformie Epic Games Store. O wersji na Xbox Series X oraz urządzeniach ósmej generacji nic nie wiadomo i wątpliwe, żeby coś w tej kwestii uległo zmianie.

Światowym dystrybutorem gry Godfall jest Gearbox Publishing, czyli firma wydawnicza działająca pod ramieniem Gearbox Software. W tej chwili nie wiemy, kto wyda grę na terenie Polski i czy otrzyma spolszczenie.

Sprawdź również inne gry na PlayStation 5.

Godfall – fabuła i świat gry

Fabuła Godfall ma kręcić się wokół królestwa Aperion, które wisi na skraju zagłady przez zbliżającą się apokalipsę. Gracze przejmą kontrolę nad ostatnimi rycerzami zakonu Valorian, którzy są jedyną nadzieją na przywrócenie porządku i bezpieczeństwa na pogrążonym wojną świecie.

Bohaterowie mają dostęp do legendarnych pancerzy bojowych Valorplate, dających im niemalże boską moc. Dzięki temu mogą wziąć udział w równej walce przeciwko szalonemu bóstwu Macros, które czeka na protagonistów na szczycie wielkiej góry. Droga do niego prowadzić ma przez niebezpieczne krainy żywiołów – ziemi, wody, ognia, powietrza i ducha.

Godfall – rozgrywka i kwestie technicznie

W Godfall akcję będziemy obserwować zza pleców głównego bohatera bądź bohaterki. Twórcy poinformowali, że ich dzieło ma reprezentować gatunek looter shooter (chociaż nie do końca). Oznacza to, że założenia rozgrywki mają być podobne do tych z takich gier, jak Borderlands 3, Destiny 2 czy The Division 2.

W tym przypadku broń palna oraz miotana zostanie zepchnięta na dalszy plan, a bohaterowie mają korzystać głównie z broni białej, pięści oraz specjalnych zdolności. Taki zabieg ma wprowadzić pewien powiew świeżości do gatunku, a także zwiększyć tempo i widowiskowość rozgrywki.

Tytuł można ukończyć w pojedynkę, lecz zalecane jest granie w trybie kooperacyjnym. Na jednym serwerze może jednocześnie przebywać czterech użytkowników. Razem z członkami zespołu będziecie zaliczać kolejne misje, zbierać nowe wyposażenie oraz awansować postaci na wyższe poziomy.

W Godfall pojawi się także możliwość zdobywania nowego wyposażenia wpływającego zarówno na statystyki wojowników, jak i ich wygląd. Nie jest potwierdzone, czy oznacza to umieszczenie w grze mikrotransakcji.

Autor: Łukasz Morawski