Data modyfikacji:

Przycisk Bixby. Co to jest i jak działa? Jak wyłączyć? 

Bixby Voice to autorski asystent głosowy Samsunga, którego można aktywować przy pomocy specjalnego przycisku. W naszym kompletnym poradniku znajdziesz wszystkie informacje na temat Bixby! 

Przycisk Bixby - co to takiego?

Przycisk Bixby po raz pierwszy zadebiutował podczas konferencji Samsung Galaxy Unpacked w marcu 2017 roku. Premiera Samsunga Galaxy S8 i S8+ była doskonałą okazją do zaprezentowania światu nowego asystenta głosowego. Rosnące w siłę Siri, a także Asystent Google wymusiły na południowokoreańskim producencie wdrożenie własnego oprogramowania. 

Samsung wpadł na pomysł, aby asystent głosowy Bixby Voice był jeszcze szybciej i łatwiej aktywowany. W bocznej części nowych telefonów pojawił się dedykowany przycisk Bixby. Po jego naciśnięciu, użytkownik natychmiast otrzymywał dostęp do interfejsu wirtualnego pomocnika. Aktywowanie aplikacji Bixby pozwala na wprowadzanie tekstu głosowo, bądź przy pomocy klawiatury. Bixby Voice jest dostępny również w tegorocznych telefonach Samsunga. 

Aplikacja Bixby - jakie daje możliwości?

Aplikację Bixby możemy podzielić na dwie wersje. Pierwsza z nich to Bixby Home, gdzie telefon uczy się naszych interakcji i na tej podstawie dopasowuje treści. Bixby Vision jest z kolei zintegrowany z aparatem fotograficznym, galerią oraz aplikacjami internetowymi. W ten sposób użytkownik może otrzymać odpowiedzi do tego, co widzi na ekranie. Dodatkowo, istnieje możliwość rozpoznawania kodów QR, punktów orientacyjnych, a także zakupów. 

Sam asystent głosowy Bixby ma ułatwić użytkownikowi życie poprzez wykonywanie komend głosowych. Niestety, ale największym minusem tego rozwiązania jest brak wsparcia dla języka polskiego. Producent wspiera aktualnie następujące wersje językowe: 
  • angielski
  • chiński 
  • niemiecki
  • francuski 
  • włoski
  • koreański 
  • hiszpański 

Jak wyłączyć Bixby?

Po premierze Samsunga Galaxy S8 wiele osób narzekało, że do przycisku Bixby nie da się przypisać innej aplikacji. Po premierze Samsunga Galaxy S10, producent wypuścił aktualizację, która w końcu to zmienia! Po wejściu w ustawienia i wybranie zakładki przycisk Bixby, pojawią się opcje ustawienia sposoby interakcji z nim. Asystenta można wywołać jednym naciśnięciem, podwójnym przyciśnięciem lub nieco dłuższym przytrzymaniem. W tym miejscu pojawia się również możliwość przypisania konkretnej aplikacji do otwarcia. Tym samym użytkownik nie jest już skazany na korzystanie z aplikacji Bixby

Z jakiego inteligentnego asystenta warto korzystać zamiast aplikacji Bixby Voice?

Posiadacze smartfonów Samsunga nie są skazani jedynie na Bixby. Ogromną popularnością cieszy się asystent Google, który działa w języku polskim! Dzięki temu możemy go zapytać o interesujące nas informacje, a także poprosić go o napisanie wiadomości, czy wyszukanie danej piosenki. Użytkownik tym samym ma ogromne możliwości i może wykonywać wiele codziennych zadań w jeszcze prostszy sposób. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.