Data publikacji:

Top10 gry na Dzień Dziecka

Kilka pomysłów na prezent.

Dzień Dziecka już za kilka dni. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na prezent dla swoich pociech, przygotowaliśmy zestawienie, które może pomóc Wam w podjęciu decyzji. Znajdziecie w nim dziesięć gier dla najmłodszych przeznaczonych na najbardziej popularne platformy.

Ratchet Clank

Rachet Clank to remake hitu z PlayStation 2. Najnowsza część serii opowiada na nowo historię spotkania tytułowych bohaterów i ich pierwszej przygody. Niedawno na ekrany kin trafiła też jej filmowa adaptacja. Kolorowy bajkowy świat gry na pewno przypadnie do gustu najmłodszym i nie tylko – zdaniem Łukasza, który swoje lata ma, nowy Ratchet Clank ociera się o ideał.

Gatunek: Przygodowa gra akcji

Premiera: 2016

Platformy: PS4

LEGO Marvel's Avengers

Najnowsza część serii gier tworzonej przy współpracy duńskiego producenta klocków. Kanwą LEGO Marvel's Avengers są kinowe filmy traktujące o przygodach tytułowych bohaterów. Największą atrakcją gry jest możliwość wcielenia się w ikoniczne postaci z uniwersum Marvela. Mimo że produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę, najwięcej frajdy daje w trybie kooperacji.

Gatunek: Przygodowa gra akcji

Premiera: 2016

Platformy: PS4, X1, PS3, X360, Wii U, PS Vita, 3DS, PC

Disney Infinity 3.0

Wizytówką gier z serii Disney Infinity są figurki, które przenosimy do wirtualnych światów przy pomocy specjalnego skanera. "Trójka" pozwala odwiedzić uniwersa marvelowskich bohaterów, Gwiezdnych Wojen i filmu animowanego "W głowie się nie mieści". Disney Infinity 3.0 oferuje również możliwość gry z innymi graczami przez sieć w ramach tzw. Placu Zabaw.

Gatunek: Przygodowa gra akcji

Premiera: 2015

Platformy: PS4, X1, PS3, X360, Wii U, iOS, Android, Apple TV, PC

Tearaway Unfolded

Konwersja Tearaway z przenośnej konsoli PlayStation Vita. Twórcy poprawili oprawę wizualną i wzbogacili grę o nowe elementy, zrobili między innymi użytek z panelu dotykowego kontrolera. Wizytówką Tearaway Unfolded jest specyficzny - papierowy - styl graficzny, który przywodzi nieco na myśl Little Big Planet. Nic dziwnego, w końcu obie gry stworzyło studio Media Molecule.

Gatunek: Platformowa

Premiera: 2015

Platformy: PS4

Super Mario Maker

Kultowa platformówka i łatwy w użyciu edytor poziomów w jednym. Super Mario Maker pozwala na budowanie plansz z wykorzystaniem różnych stylów graficznych, a następnie dzielenie się nimi z graczami z całego świata. Poziomy, do których w dowolnej chwili można wprowadzać stosowne poprawki, budujemy przy użyciu ekranu dotykowego kontrolera Wii U.

Gatunek: Platformowa

Premiera: 2015

Platformy: Wii U

Splatoon

Strzelanka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Najmłodsi będą wniebowzięci, ponieważ bohaterowie Splatoon używają broni na amunicję z atramentem. Całość okraszona jest przepiękną kolorową komiksową grafiką. Oprócz kampanii, gra oferuje także tryb wieloosobowy przeznaczony dla maksymalnie ośmiu graczy. Uwaga! Atrament leje się strumieniami.

Gatunek: Strzelanka

Premiera: 2015

Platformy: Wii U

Child of Light

Bardzo udany mariaż platformówki i erpega. Child of Light przenosi gracza do baśniowej krainy Lemurii, która dostała się we władanie złych mocy. Nasze zadanie polega na uratowaniu świata i zamieszkujących go istot. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą drugiego gracza, który wciela się w Ognik. Child of Light zachwyca dojrzałą fabułą i przepiękną oprawą audiowizualną.

Gatunek: cRPG

Premiera: 2014

Platformy: PS4, X1, PS3, X360, PS Vita, Wii U, PC

Little Big Planet 3

Trzecia część popularnej serii traktującej o przygodach Sackboy'a i jego przyjaciół, którzy tym razem przez pomyłkę uwalniają trzech złych Tytanów. Koniec gry nie oznacza końca zabawy – Little Big Planet 3 zawiera zestaw narzędzi pozwalających na tworzenie własnych przygód i ściąganie poziomów zbudowanych przez fanów. Tryb kooperacji pozwala na wspólną grę czterem graczom.

Gatunek: Platformowa

Premiera: 2014

Platformy: PS3, PS4

Knack

Knack to wariacja na temat zręcznościówki, platformówki, skradanki i gry logicznej z piękną bajkową grafiką. Tytułowy bohater przemierza kolory świat gry, któremu zagrażają Gobliny. Kiedy rozgrywka staje się bardziej wymagająca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić do niej przyjaciela – Knack oferuje tryb współpracy dla maksymalnie dwóch graczy.

Gatunek: Przygodowa gra akcji

Premiera: 2013

Platformy: PS4

Rayman Legends

Rayman powraca w kolejnej bajecznie kolorowej platformówce. Najnowsza część popularnej serii chwalona jest przede wszystkim za zróżnicowane poziomy i, mimo pozornej prostoty, całkiem wysoki poziom trudności. Niewątpliwym atutem Rayman Legends jest możliwość wspólnej zabawy z maksymalnie trzema innymi graczami, którzy mogą dołączyć do gry w dowolnym momencie.

Gatunek: Platformowa

Premiera: 2013

Platformy: PS4, X1, PS3, X360, Wii U, PS Vita, PC

Autor: Dawid Sych