Data publikacji:

Jak zmienić skin w Minecrafcie? Jakie są skiny w Minecraft?

Wśród gier komputerowych, w które możemy grać z innymi osobami w sieci, wymienić można naprawdę wiele ciekawych propozycji. Jednak to Minecraft jest tą z gier, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Chętnie sięgają po nią kolejne roczniki, którym zależy na tym, by ich postać była wyjątkowa. Pomóc mogą im w tym skiny do Minecraft. Gdzie je znaleźć? Jak uruchomić?
Jak zmienić skin w Minecrafcie? Jakie są skiny w Minecraft?

Czy możemy stworzyć swój skin w Minecrafcie? Przekonajmy się

Zanim jednak odpowiemy na te pytania, przypomnijmy nieco, na czym polega Minecraft oraz jakie możliwości mają gracze. Jest to gra survivalowa, która została stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios. Co ciekawe, gra ta nie ma określonych celów, poza tym, by bohater po prostu przetrwał. W międzyczasie może walczyć z napotkanymi istotami, zbierać plony, wytwarzać i zdobywać surowce, a także budować swoją twierdzę. 

Czym są skiny do Minecrafta?

W podstawowej wersji gry mamy możliwość odbywania rozgrywki jednym z dwóch bohaterów – chłopakiem Stevem lub dziewczyną Alex. Postacie te mają ograniczone możliwości personalizacji. Możemy bowiem dodać im jedynie takie atrybuty jak płaszcz czy kapelusz. Dla wielu użytkowników, którzy poświęcali na Minecrafta długie godziny każdego dnia, jak również dla influencerów, którzy nagrywali transmisje z gry, okazało się to zbyt mało. Każdy chciałby, aby postać, którą porusza się po wirtualnym świecie, była bardziej „jego”. I tę właśnie możliwość dają nam skiny do Minecraft. Są to grafiki określane również jako skórki, które możemy przenieść do gry, całkowicie zmieniając wygląd naszej postaci. 

Gdzie szukać skinów do Minecrafta?

Użytkowników, którzy grali w Minecrafta, a jednocześnie byli nie do końca zadowoleni z wyglądu i możliwości, jakie dają główne postaci w grze, było naprawdę sporo. Wielu z nich zaczęło tworzyć własne skiny, które można wgrać w grę, a tym samym cieszyć się zupełnie nowym wyglądem postaci, która z pewnością wyróżni się na tle innych. Co ciekawe, skiny Minecraft w znaczącej większości przypadków były tworzone przez użytkowników gry bezpłatnie oraz w ten sam sposób udostępniane. Jest to jeden z niewielu przypadków gier, w których za personalizację czy ulepszenie naszej postaci nie musimy płacić dodatkowych środków. Obecnie istnieje kilkaset stronów, na których znajdziemy darmowe i bezpieczne skiny do Minecrafta. Jedną z tych, która szczególnie zasługuje na polecenie, jest jednak strona The Skindex, która oferuje nam naprawdę szeroki wybór skinów. 

Czy mogę stworzyć skin samemu?

Co ciekawe, gracze Minecrafta mogą nie tylko wybierać spośród setek gotowych skinów, ale również tworzyć swoje własne. Umożliwia im to właśnie serwis The Skindex, w którym znajdziemy możliwość wyboru pustej skórki, którą możemy dowolnie pokolorować, by nadać jej upragniony wygląd. Możemy również edytować wygląd już istniejących skinów i dopasowywać je do siebie. Wystarczy jedynie skorzystać z dostępnego na stronie narzędzia Minecraft Skin Editor. 

Jak zmienić skiny w Minecrafcie?

Zmiana skina w Minecrafcie nie jest trudna. Przykładowo, jeśli skorzystamy ze wspomnianego przez nas wcześniej serwisu ze skinami Minecraft, wszystko, co musimy zrobić, to wybrać przy skórce, która nam się podoba, opcję Upload to Minecraft.net. Automatycznie przeniesiemy się na stronę gry, gdzie zobaczymy wybrany przez nas skin. Wówczas wystarczy jedynie kliknąć opcję Przenieś do biblioteki, by skin znalazł się w opcjach wyboru obok Steave’a i Alex. Aby zmienić skin w Minecrafcie, wystarczy wówczas jedynie wybrać nową, pobraną postać. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda twój nowy skin Minecraft w grze, wystarczy, że podczas rozgrywki naciśniesz klawisz F5. Dowiesz się wówczas, jak widzą cię inni. Prawda, że zmiana skina w Minecrafcie nie jest niczym trudnym?
Autor: Redakcja Ceneo