Data publikacji:

Podsumowanie europejskich finałów ligi Wargaming.net w World of Tanks

Kto został Mistrzem Europy?

Wczoraj w katowickiej ESL Arena odbyły się europejskie finały ligi Wargaming.net w World of Tanks. W stolicy Górnego Śląska starły się ze sobą cztery najlepsze drużyny Starego Kontynetu: DiNG, GoHard, Kazna Kru i Oops - The Tough Giraffes. Poza mistrzowskim tytułem, zwycięski zespół zgarnął też wysoką nagrodę pieniężną - pula nagród w turnieju opiewała na imponującą kwotę 325 tysięcy dolarów.

Chociaż składająca się prawie wyłącznie z Polaków drużyna Utopia odpadła w play-offach, w europejskich finałach ligi Wargaming.net brało udział aż sześciu naszych rodaków. Jeden gra dla drużyny DiNG, dwóch dla Kazna Kru i trzech dla Oops - The Tough Giraffes. Było więc komu kibicować. Turniej rozpoczął mecz pomiędzy DiNG i GoHard. Ze starcia zwycięsko wyszedł zespół DiNG, który pokonał GoHard wynikiem 7:4. W kolejnym meczu spotkały się drużyny Oops - The Tough Giraffes i Kazna Kru. Od początku meczu wyraźną przewagę miała ekipa Kazna Kru, która koniec końców dosłownie zmiażdżyła Oops - The Tough Giraffes i odniosła spektakularne zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 7:2.

W finałowym meczu w szrankach stanęli DiNG i Kazna Kru. Potyczka była zażarta i krwawa, ale zwycięzca może być tylko jeden. Tytuł mistrza europejskiej ligi Wargaming w World of Tanks powędrował do DiNG, która wygrała z Kazna Kru 7:6. Zwycięzcy zgarnęli też 50 tysięcy dolarów. Trzy zespoły, które w trakcie dwóch sezonów i dwóch finałów zgromadziły najwięcej punktów, zakwalifikują się do mistrzostw świata.

Tegoroczny finał ligi Wargaming.net - Grand Finals 2017 - odbędzie się w dniach 27 i 28 maja w Moskwie. W VTB Ice Palace spotkają się ze sobą najlepsi z najlepszych - o tytuł mistrza świata w World of Tanks i 300 tysięcy dolarów zawalczy 12 drużyn z całego globu. W zeszłorocznym finale zwyciężył zespół Navi. Kto sięgnie po puchar w tym roku? Przekonamy się już wkrótce! A Wy, macie swoich faworytów?

Naszą galerię z europejskich finałów ligi Wargaming.net znajdziecie tutaj.

Autor: Dawid Sych