Data publikacji:

Planescape Torment powraca!

Premiera Edycji Rozszerzonej już w kwietniu.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami wczoraj w nocy studio Beamdog oficjalnie zaprezentowało Edycję Rozszerzoną gry Planescape Torment. Tytuł znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych produkcji cRPG wszech czasów. Nad odświeżoną wersją Planescape Torment pieczę trzymał Chris Avellone, główny projektant oryginału, który pomógł ekipie Beamdog przy usprawnianiu mechaniki i poprawianiu błędów. Edycja Rozszerzona będzie wzbogacona m.in. o odświeżoną ścieżkę dźwiękową, interfejs w rozdzielczości 4K, jak również funkcję zoom i możliwość szybkiego zbierania łupów.

Bohaterem Planescape Torment jest Bezimienny, tajemnicza istota, której ciało znaczą niezliczone blizny i tatuaże, będące świadectwami jego poprzednich żywotów. Gra rozpoczyna się w kostnicy Sigil, Miasta Drzwi, gdzie protagonista wraca do życia po kolejnym zgonie. Tym razem będzie mu jednak dane poznać przyczynę ciążącej na nim klątwy nieśmiertelności. Premiera Edycji Rozszerzone Planescape Torment jest zaplanowana na 11. kwietnia. Tytuł zawita na komputery osobiste oraz urządzenia przenośne z Androidem na pokładzie. Trochę później pojawi się wersja przeznaczona na iOS.

Przy okazji premiery Planescape: Tides of Numenera, duchowego spadkobiercy Planescape Torment, który niedawno ujrzał światło dzienne, wspominaliśmy oryginał w artykule z cyklu RetrON. Zachęcamy też gorąco do lektury recenzji Torment: Tides of Numenera autorstwa Adama. Więcej informacji na temat Edycji Rozszerzonej Planescape Torment znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: Beamdog

Autor: Dawid Sych