Data modyfikacji:

Zwiastun Like a Dragon: Ishin! - nowa gra twórców Yakuzy w akcji

Studio Ryu ga Gotoku podzieliło się ciekawym materiałem, z którego wynika, że w Like a Dragon: Ishin nie będziemy skupiać się wyłącznie na krwawych starciach z przeciwnikami, tylko sporo czasu poświęcimy również na dodatkowe aktywności. Osoby znające serię Yakuza poczują się jak w domu.
Like a dragon ishin
Seria Yakuza to zdecydowanie jedno z lepszych moich odkryć ostatnich lat. Z marką miałem do czynienia po raz pierwszy przy okazji premiery Yakuza 0 w 2015 roku i z miejsca zakochałem się w tej marce. Potem czym prędzej nadrobiłem remastery starszych odsłon, żeby być na bieżąco z historią Kiryu Kazumy.
Wątek tego bohatera został jednak już zakończony, a jego miejsce przejął inny protagonista. Główny cykl zrezygnował zaś ze starego stylu rozgrywki, oferując graczom rozbudowanego RPG-a z turowym systemem walki. Jeśli natomiast tęsknicie za gameplayem w stylu beat ‘em upów, to Like a Dragon: Ishin będzie właśnie dla was.
W tym przypadku mamy do czynienia z remakem produkcji z 2014 roku, która znana byłą pod nazwą Yakuza: Restoration. Produkcja pod wieloma względami była identyczna, co główne odsłony serii, lecz stanowiła jej spin-off osadzony pod koniec XIX wieku. W nowej wersji również wcielamy się w historycznego bohatera Sakamoto Ryomę, lecz ponownie ma on wygląd oraz charakter Kiryu Kazumy. Protagonista również lubi ostrą bitkę, tyle, że rzadziej korzysta z pięści, zastępując je ostrzem katany.
Najnowszy materiał z Like a Dragon: Ishin pokazuje jednak, że gra nie będzie opowiadać wyłącznie o walce. W przerwie pomiędzy starciami i długimi przerywnikami filmowymi, będziemy mogli również pobawić się w kucharza lub wykonać szereg innych czynności. Zresztą, sprawdźcie sami:
Przypominam, że premiera Like a Dragon: Ishin odbędzie się już za niecały miesiąc, dokładnie 21 lutego. Dzieło Ryu ga Gotoku dostępne będzie na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Niestety gra nie otrzymała polskiej wersji językowej, ale pojawią się w niej angielskie napisy. Już teraz możecie składać zamówienia przedpremierowe na Like a Dragon: Ishin.
Zdjęcie: materiały prasowe Ryu ga Gotoku Studio
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.