Data publikacji:

Zwiastun fabularny The Lord of the Rings: Gollum – gra wygląda coraz lepiej!

Ciągłe przekładanie daty premiery The Lord of the Rings: Gollum i poziom wykonania głównego bohatera w ciągu ostatnich miesięcy stały się memem, przez co można odnieść wrażenie, że gracze coraz mniej oczekują debiutu tej gry. Najnowszy zwiastun może napawać jednak optymizmem, ponieważ przedstawia grę w bardzo ciekawym świetle. Sprawdźcie, co przygotowało dla nas studio Deadelic Entertainment.
gollum
Jestem naprawdę rozdarty w swojej ocenie The Lord of the Rings: Gollum. Oczywiście do premiery zostało jeszcze sporo czasu i tak naprawdę dopiero wtedy będziemy w stanie stwierdzić, czy gra jest dobra czy zła. Mimo wszystko projekt do tej pory nie zapowiadał się jakoś szczególnie dobrze –najwidoczniej takiego samego zdania byli sami twórcy, którzy już kilkukrotnie przesuwali premierę swojego dzieła. Ekipa Deadelic Entertainment ma jednak na swoim koncie sporo bardzo dobrych gier (np. seria Deponia lub The Pillars of the Earth), dlatego wierzę, że twórcy doskonale wiedzą co robią.
Na dobrą sprawę, takie obsuwy debiutu nie muszą być czymś złym. Wręcz przeciwnie – lepiej wydać grę później, ale dopracowaną, niż pospieszyć się i oddać w ręce graczy niedokończony produkt. A jak wiemy, takich przypadków w ostatnich latach było naprawdę sporo. Do tej pory nieszczególnie czekałem na ten tytuł, ale zacząłem zmieniać zdanie po najnowszym zwiastunie The Lord of the Rings: Gollum. Przede wszystkim, widać, że producent poprawił oprawę wizualną. Ta nadal nie jest oszałamiająca, ale najważniejsze, że czuć jakiś progres w tym temacie.
Intrygująco zapowiada się też fabuła The Lord of the Rings: Gollum, która ma być osadzona pomiędzy wydarzeniami z książki „Hobbit”, a cykle „Władca Pierścieni”. Studio Deadelic Entertainment planuje opowiedzieć własne wątki, z jakimi nie mieliśmy wcześniej do czynienia w książkach J.R.R. Tolkiena. Twórcom udało się też wpleść do swojej opowieści znane z oryginału postacie, jak np. Gandalfa Szarego. Podoba mi się też to, że trailer jest bardzo mroczny i utrzymany w lekko horrorowym klimacie. Sprawdźcie sami:
Niestety deweloper nie wykorzystał okazji, żeby podzielić się z graczami potencjalnym terminem premiery The Lord of the Rings: Gollum. W zwiastunie widnieje wyłącznie informacja, że gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. W produkcję zagramy na komputerach osobistych, konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Zdjęcie: materiały prasowe Deadelic Entertainment
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.