Data publikacji:

Klimatyczny zwiastun fabularny Redfall

Do premiery nowej produkcji studia Arkane zostało jeszcze kilka miesięcy, ale twórcy już teraz podzielili się z graczami szczegółami dotyczącymi głównego wątku fabularnego. Jeżeli jesteście ciekawi, o czym będzie opowiadała historia Redfall, to zapraszam do dalszej lektury.
Redfall
Pierwsza zapowiedź Redfall nie zrobiła na mnie większego wrażenia, ale z każdym kolejnym materiałem zaczynam coraz bardziej przekonywać się do tego dzieła. Wszakże za produkcję odpowiada doświadczone studio Arkane, które wydało na świat takie dzieła, jak Dishonored, Deathloop, czy uwielbianego przeze mnie Preya. Poprzednie gry tego dewelopera mogły pochwalić się ciekawymi fabułami oraz oryginalnym podejściem do lore. Najnowszy zwiastun Redfall utwierdza mnie natomiast w przekonaniu, że tym razem może być nieco inaczej.
Z trailera wynika, że fabuła będzie bardzo pretekstowa i najprostsza z możliwych, byleby tylko nie kolidowała zbytnio z gameplayem, który akurat zapowiada się niezwykle intrygująco. Zresztą można to zauważyć chociażby w poniższym materiale, ponieważ twórcy umieścili także kilka przebitek z rozgrywki, pokazując specjalne zdolności bohaterów (będzie można znikać!) oraz strzelanie z broni palnej. Jeśli natomiast chodzi o świat gry, to będziemy mieć do czynienia z opowieścią o złej korporacji, która chciała odkryć sposób na nieśmiertelność, a przypadkowo doprowadziła do zagłady ludzkości, przemieniając część z nich w krwiożercze wampiry.
Zadaniem graczy będzie więc cofnięcie konsekwencji niecnych eksperymentów i przywrócenie porządku w tytułowym mieście. Żeby jednak tego dokonać, konieczne jest pokonanie kilku wampirzych przywódców, znanych jako Człowiek Widmo, Krawy Tom, Szeptucha i Czarne Słońce. Niewykluczone jednak, że tak sztampowa opowieść będzie kryła w sobie coś więcej. O tym przekonamy się dopiero po premierze gry, a tymczasem zobaczcie zwiastun fabularny Redfall:
Przypominam, że oficjalna premiera Redfall została zaplanowana na 2 maja bieżącego roku. Dzieło Arkane Studios dostępne będzie wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsoli nowej generacji, Xbox Series X|S. Tytuł w dniu debiutu pojawi się również w usłudze Xbox Game Pass. Jeśli natomiast nie jesteście subskrybentami, to grę będziecie mogli kupić w wersji pudełkowej na PC i konsoli.
Oprócz tego do sprzedaży trafiło bonusowe wydanie zatytułowane Redfall Odgryź Się. Można je zamówić już teraz (tak samo jak główne wydanie) za 119 złotych. W pudełku nie znajdziecie pełnej wersji gry, tylko fizyczne i cyfrowe dodatki:
 • ekskluzywny steelbook
 • naszywkę z napisem „Bite Back”
 • bohaterską przepustkę Redfall dającą dostęp do nowych postaci
 • stroje dla podstawowych postaci w grze
 • skórkę i dodatek do broni
 • Zdjęcie: materiały prasowe Bethesda Softworks
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.