Data modyfikacji:

Zgarnij Steam Deck za darmo - zobacz, co musisz zrobić

Już za kilka dni odbędzie się gala The Game Awards, podczas której zostaną wyłonione najlepsze gry 2022 roku. To będzie też dobry moment, żeby zdobyć zupełnie za darmo handhelda firmy Valve – wystarczy wykonać jeden prosty krok, żeby wziąć udział w wielkim losowaniu.
Steam-Deck
Uwielbiam oglądać wszelakie konferencje podczas targów E3, Gamescom, czy inne prezentacje pokroju State of Play od PlayStation lub Nintendo Direct. Mimo wszystko zawsze najbardziej czekam na podsumowania roku, a The Game Awards już od kilku lat jest liderem w tej kwestii – nie bez powodu porównuje się tę galę do filmowych Oscarów. Okazuje się, że w tym roku zarówno ja, jak i miliony graczy z prawie całego świata, będziemy mieli dodatkowy powód, żeby oglądać transmisje. W jej trakcie będzie można bowiem wygrać przenośny komputer (konsolę?) Steam Deck.
Żeby stać się szczęśliwym posiadaczem urządzenia firmy Valve, wystarczy wejść do odpowiedniej zakładki na platformie Steam, a następnie wyrazić chęć wzięcia udziału w konkursie. Na miejscu czeka na was przycisk z rejestracją, w który trzeba kliknąć i na tym właściwie kończy się wasze zadanie. Oczywiście konieczne jest posiadanie konta na tej platformie, ale w 2022 roku raczej każdy z graczy pecetowych takowe posiada. Udział w loterii przeznaczony jest dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej, co oznacza, że Polacy też mają szanse na wygraną.
Żeby tego było mało, organizatorzy nie przygotowali kilku sztuk urządzenia, tylko będą wybierać zwycięzców co minutę! Nicki zwycięzców będą wyświetlane na czacie oficjalnego streamu. Transmisja The Game Awards prawdopodobnie będzie trwała trochę ponad godzinę, więc nawet sześćdziesięciu szczęściarzy będzie miało szansę stać się posiadaczami Steam Decka w wersji z dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Gala odbędzie się już 9 grudnia (noc z czwartku na piątek), o godzinie 1:30 czasu polskiego. Trzeba przygotować mocną kawę, popcorn i liczyć na to, że nie tylko wygrają nasze ulubione gry, ale także nam dopisze szczęście. Powodzenia!
Zdjęcie: materiały prasowe Valve
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.