Data modyfikacji:

Ubisoft zapowiada Tom Clancy's The Division Resurgence

Firma Ubisoft zapowiedziała kolejną odsłonę popularnej serii Tom Clancy's The Division, tym razem mamy jednak do czynienia z grą przeznaczoną na urządzenia mobilne. Wiadomość ta może oczywiście zasmucić wielu wiernych fanów marki, którzy cały czas oczekują na jakiekolwiek wieści na temat nowego i pełnowymiarowego The Division przeznaczonego na konsole oraz komputery PC. Deweloperzy zapewniają jednak, że nowa gra będzie w dużym stopniu odtwarzała model rozgrywki znany z dużego ekranu.
Tom Clancy's The Division Resurgence jest trzecioosobową strzelanką, działającą w modelu free-to-play. Gracze ponownie wcielą się tutaj w członka specjalnego oddziału kryzysowego, starającego się przywrócić porządek na terytorium USA, które dotknęła śmiercionośna pandemia. Twórcy zapowiadają, że fabuła kampanii będzie łączyć się z dwoma poprzednimi częściami serii i przedstawi znane już wydarzenia z nieco innej perspektywy.
Podczas zabawy będziemy przemierzać dużą otwartą mapę świata, w pojedynkę lub w towarzystwie znajomych, walcząc z uzbrojonymi gangami i terrorystami, zdobywając nowy ekwipunek, a także korzystając z systemu craftingu. Podczas wykonywania misji oraz pojedynków z przeciwnikami zdobywać będziemy też punkty doświadczenia, które wykorzystamy do odblokowywania różnych zdolności i umiejętności. Sterowanie w grze ma być intuicyjne i przystosowane do pracy z różnymi modelami smartfonów z systemami Android i iOS.
Data premiery Tom Clancy's The Division Resurgence nie jest jeszcze znana, na oficjalnej stronie gry możemy zapisać się jednak do zamkniętych testów alfa.