Data modyfikacji:

CD Projekt RED ujawnił szczegóły Wiedźmina 3 na PS5 i XSX

Dziś wieczorem odbył się specjalny pokaz, w trakcie którego pracownicy studia CD Projekt RED zaprezentowali oraz opowiedzieli o zmianach, jakie pojawią się w trzeciej odsłonie Wiedźmina w wersji dedykowanej konsolom nowej generacji. Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po Dzikim Gonie na PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
wiedźmin 3
Choć Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował 19 maja 2015 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4 i Xbox One, to jednak w dalszym ciągu w tej produkcji jest ogromny potencjał, który można było wyciągnąć za sprawą możliwości konsol dziewiątej generacji. CD Projekt RED postanowił powrócić do swojego magnum opus, żeby oddać w ręce graczy ostateczną wersję przygód Geralta z Rivii, wzbogaconą o lepszą oprawę wizualną oraz parę dodatkowych usprawnień.
Właśnie tym elementom został poświęcony najnowsza prezentacja z cyklu REDstreams. W transmisji wzięli udział Amelia Kołat (Senior Community Manager), Alicja Kozera (Community Manager), Philipp Weber (Acting Narrative Director) and Charles Tremblay (Engineering Director), którzy dokładnie wyjaśnili, czego możemy spodziewać się po najnowszej aktualizacji. Materiał „The Witcher 3: Wild Hunt – Next-Gen Update Overwiew” możecie obejrzeć poniżej:
A jeśli nie macie czasu na oglądanie trzydziestominutowej pogadanki, to CD Projekt RED opublikował również krótki zwiastun Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna. Możecie zobaczyć w nim, jak będzie prezentowała się grafika na konsolach nowej generacji oraz komputerach osobistych. Aktualizacja gry nastąpi 14 grudnia bieżącego roku i będzie dostępna bezpłatnie dla posiadaczy PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Update Wiedźmina 3 skupi się przede wszystkim na poprawie oprawy wizualnej. Gracze otrzymają dostęp do ray tracing, a w przypadku konsol będą mogli wybrać pomiędzy dwoma trybami graficznymi – wyższa rozdzielczość przy trzydziestu klatkach na sekundę i niższa ze stabilnymi 60 FPS-ami. Oprócz tego gra otrzyma wsparcie dla technologii DLSS 3, FSR 2.1, a także twórcy przygotowali tekstury i modele postaci w rozdzielczości 4K. Z dodatkowych modyfikacji, możemy liczyć na więcej ustawień kamery, nowych sposobów na rzucanie zaklęć, poprawionej mapy i minimapy oraz integracji z modami.
CD Projekt RED przygotuje też specjalną misję nawiązującą do serialu „Wiedźmin” na platformie Netflix. Dostaniemy też zbroje oraz miecze wyciągnięte z przygód telewizyjnego Geralta.
Zdjęcie: materiały prasowe CD Projekt RED
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.