Data modyfikacji:

System wyróżnień znika z interfejsu PS5

Sony ogłosiło, że wraz z początkiem jesieni posiadacze PlayStation 5 nie będą mogli już korzystać z systemu wyróżnień. Firma tłumaczy to niezwykle małym zainteresowanie graczy tego rodzaju funkcją. Większość właścicieli systemu zapewne nawet nie zadaje sobie sprawy z jej istnienia, bowiem jest ona ściśle powiązana z rozgrywkami online. Wielu fanów marki PlayStation zaczęło więc sobie zadawać pytanie, jakie jeszcze opcje w PS5 mogą zniknąć z interfejsu konsoli.
System wyróżnień został zaprojektowany z myślą o nagradzaniu dobrego zachowania graczy podczas zabawy multiplayer. Każdy posiadacz PS5 mógł więc zostać nagrodzony przez inną osobę wirtualną odznaką za pomoc lub rozgrywkę fair play. Opcja ta była jedną z kilku nowinek odróżniających interfejs PS5 od PS4. Mimo nadziei Sony, mało kto zwracał sobie jednak nią głowę.
W podobny sposób traktowane są obecnie także karty aktywności, które pozwalają śledzić postępy w poszczególnych segmentach gry. Ich implementacja pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w większości produkcji, które nie zostały wyprodukowane przez studia należące do Sony. Na razie gigant nie rezygnuje z tej funkcji, ale niewykluczone, że w przyszłości zniesie wymóg jej stosowania.