Data modyfikacji:

Steam szykuje się do porzucenia wsparcia dla Windows 7 i 8

Steam
Firma Valve, rozwijająca największy na świecie serwis dystrybucji cyfrowej Steam, ostrzegła, że od pierwszego stycznia przyszłego roku właściciele komputerów z systemami Windows 7, 8, 8.1 nie będą mogli już więcej korzystać z platformy. Oznacza to, że nie uruchomią i nie pobiorą za jej pomocą gier. Wynika to z tego, że kluczowe elementy klienta platformy korzystają z przeglądarki Chrome, która przestaje wspierać starsze Windowsy. Jednym rozwiązaniem jakie pozostaje graczom jest przesiadka na Linuksa lub Windowsa 10 i 11.
W oficjalnej informacji dla klientów, Valve przypomina również, że porzucenie starych okienek powinno być oczywiste dla graczy, ponieważ Microsoft przestał wspierać Windowsa 7 ponad dwa lata temu, podobnie stało się w styczniu tego roku z Windowsem 8 i 8.1. Systemy nie otrzymują już niezbędnych poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa, chroniących użytkowników przed atakami hakerskimi oraz złośliwym oprogramowaniem.
Ciekawe jest oczywiście to, jak dużej liczby użytkowników dotknie decyzja Valve. Według najnowszych danych udostępnionych przez platformę, z Windowsa 7, 8 i 8.1 korzysta wciąż w sumie 1,8 procenta wszystkich graczy korzystających ze Steama. Choć może wydawać się, że jest ich niewielu, w rzeczywistości jest to nawet kilka milionów aktywnych kont.
Zdjęcie: mat. prasowe