Data modyfikacji:

Sony testuje nowe opcja dla PlayStation 5 – rozdzielczość 1440p, foldery i inne udogodnienia

Wielkim plusem współczesnych konsol jest możliwość aktualizacji ich oprogramowania poprzez internet. Dawnej takie cuda nie były możliwe, przez co potencjał niektórych platform nie był odpowiednio wykorzystywany, a każde nieoficjalne modyfikacje oznaczały utratę gwarancji. Tymczasem Sony poinformowało, że w PlayStation 5 niedługo pojawią się nowe ciekaw opcje, które są już testowane przez graczy w wybranych krajach.
PlayStation 5
Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis odnośnie rozpoczęcia beta testów nowych funkcji w oprogramowaniu PlayStation 5. Niestety dostęp do nich otrzymali wyłącznie wybrani użytkownicy z kilku krajów, jak np. Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Niemcy oraz Francja. Kiedy okres próbny dobiegnie końca i producent będzie miał już wszystko opracowane, wtedy stosowna aktualizacja zostanie udostępniona wszystkim posiadaczom konsoli. No dobrze, a co w takim razie jest testowane?
Zdecydowanie najważniejszą nowością w softwarze PlayStation 5 będzie obsługa wyjścia wideo HDMI 1440p, dzięki czemu konsola będzie jeszcze lepiej współpracowała z monitorami oraz telewizorami o takiej rozdzielczości. Konkurencja już dawno posiadała taką funkcję, dlatego plus dla Sony, że w końcu zajęło się tym tematem – lepiej późno, niż wcale. Oprócz tego, w końcu będzie można tworzyć foldery z listami gier. Taka funkcja dostępna już była na PlayStation 4, dlatego dobrze, że powrócono do tego pomysłu na platformie nowej generacji.
Łącznie będzie można stworzyć aż piętnaście folderów, w których umieścimy po sto tytułów. Takie liczby wydają się być przesadą, ale przypominam, że niedawno zadebiutował rozbudowany abonament PlayStation Plus Extra/Premium – dzięki tworzeniu list będziemy mogli zadbać o większy porządek w swoich grach, tworząc np. foldery dla nowych tytułów, klasycznych gier z PlayStation One, czy produkcji z PlayStation 3, które uruchamiane są w chmurze.
Z innych nowości warto wspomnieć o tym, że pojawi się możliwość porównania jakości dźwięku 3D i stereo, co pomoże w ustawieniu optymalnych opcji. Przyspieszony zostanie również tryb powracania do wcześniej uruchomionych gier. Sporo zmian dotyczy również funkcji społecznościowych, począwszy od nowych możliwości udostępniania ekranu, poprzez zmodyfikowane powiadomienia o grze, do której można dołączyć, a na naklejkach i wiadomościach głosowych kończąc.
Zdjęcie: PlayStation Blog