Data modyfikacji:

Rozgrywki La Liga pod skrzydłami EA Sports

EA Sports zostało sponsorem tytularnym wszystkich rozgrywek LaLiga. Począwszy od sezonu 2023-24, nowa wieloletnia umowa toruje drogę nowym doświadczeniom, jeszcze głębszej integracji w grze, ulepszonej komunikacji podczas transmisji oraz zaangażowaniu we wspólne inicjatywy poza boiskiem.
Firmy Electronics Arts Inc i LaLiga, lider rozrywki piłkarskiej, ogłosiły, że nawiązały jedyną w swoim rodzaju, wieloletnią współpracę, która pozwoli obu stronom na dostarczenie przełomowych doświadczeń fanom piłki nożnej na całym świecie. Począwszy od sezonu 2023/2024, partnerstwo pomiędzy EA SPORTS FC™ i LaLiga będzie obejmować prawa do nazwy tytułu we wszystkich rozgrywkach LaLiga, całkowity rebranding LaLiga wspólnie z EA SPORTS, w tym wszystkich logotypów, grafik, czcionek i innych elementów wizualnych, zapewniając jednocześnie zupełnie nowy poziom integracji w grze, transmisje najważniejszych wydarzeń i wspólne zobowiązania do wspierania oddolnych inicjatyw.
Nowe partnerstwo obejmie zarówno pierwszą i drugą ligę LaLiga (najlepsze profesjonalne rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii), LaLiga Promises (coroczny turniej młodzieżowy ligi) jak też eLaLiga.
"EA SPORTS FC jest zaangażowane w dostarczanie najbardziej autentycznych i wciągających doświadczeń w światowej piłce nożnej. Nasza nowa, innowacyjna współpraca z LaLiga jeszcze bardziej podnosi te ambicje i umacnia pozycję obu organizacji w centrum kultury piłkarskiej" - mówi David Jackson, VP Brand, EA SPORTS FC. "Widoczny zasięg i skala tego partnerstwa jest niesamowicie ekscytująca, podobnie jak możliwość dostarczenia niezwykłych doświadczeń fanom poprzez innowacje w grze, interaktywną rozrywkę i inicjatywy oddolne".
"EA SPORTS reprezentuje najnowocześniejsze interaktywne doświadczenia piłkarskie, podczas gdy LaLiga jest na czele rzeczywistych rozgrywek piłkarskich z niezrównanymi doświadczeniami fanów na żywo, w transmisji i w formie cyfrowej", powiedział Javier Tebas, President, LaLiga. "Jesteśmy strategicznymi partnerami EA SPORTS od lat, a ta rozszerzona umowa jest zobowiązaniem do zapewnienia wszystkim fanom piłki nożnej kolejnego poziomu innowacji, połączenia wirtualnego i rzeczywistego świata piłki nożnej".
Od lat fani mogą doświadczyć niezrównanej autentyczności w grze, grając swoimi ulubionymi drużynami i zawodnikami z LaLiga na wirtualnych stadionach w ramach ekosystemu piłkarskiego EA SPORTS. Dzięki temu partnerstwu EA SPORTS i LaLiga pogłębią swoją współpracę. Oprócz partnerstwa w zakresie praw do nazwy, fani doświadczą korzyści wynikających z technologii, ulepszania i rozwoju rozgrywki oraz prawdziwych wydarzeń piłkarskich. Zarówno LaLiga, jak i EA SPORTS są zaangażowane w oddolne inicjatywy mające na celu rozwój gry, które obejmują zwiększenie dostępności, modernizację obiektów i wiele innych, aby prawdziwie zanurzyć fanów w świat piłki nożnej.
"To partnerstwo z EA SPORTS rzeczywiście zmieni sposób, w jaki cały świat cieszy się piłką nożną" - powiedział Óscar Mayo, Executive Director, LaLiga. "Ponadto sojusz pokazuje, że LaLiga jest globalną marką, dowodem na sukces naszej ligi w łączeniu się z fanami na całym świecie".
"Jesteśmy podekscytowani współpracą ze światowym liderem piłkarskiej społeczności fanowskiej, aby lepiej połączyć naszych fanów z ich ulubionymi klubami, zawodnikami i rozgrywkami w LaLiga", powiedział Nick Wlodyka, SVP & GM, EA SPORTS FC. "Wkład LaLigi w nasze portfolio EA SPORTS FC będzie ogromny, nie tylko w aspekcie wizualnym, ale w przekroju technologicznym i na polu usprawnień w tworzeniu gier, jeszcze bardziej zacierając granice między realnym i wirtualnym światem piłki nożnej".
Więcej szczegółów dotyczących partnerstwa zostanie ujawnionych w najbliższych miesiącach, a informacje o produktach EA SPORTS FC zostaną udostępnione latem 2023 roku.
Zdjęcie: materiały prasowe Electronic Arts
Autor: Informacja prasowa